Automatycznie zapisany szkic

Co to jest mezoterapia? Mezoterapia ratunkiem na łysienie!

Admin Blog

Mezoterapia stanowi niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu skórze dostarczane są substancje odżywcze oraz przyspieszany jest proces regeneracji. Zabieg wykonuje się również w przypadku problemów z wypadaniem włosów.

Łysienie oraz osłabienie włosów mogą być efektem wielu czynników, m.in. niewłaściwej diety, wzmożonego stresu, zmiennych warunków pogodowych, starzenia się organizmu czy wahań hormonalnych. W rezultacie skóra głowy jest osłabiona, a włosy wypadają, przetłuszczają się i są łamliwe.

W momencie, gdy zabiegi kosmetyczne nie pomagają, często rozwiązaniem okazuje się mezoterapia skóry głowy. Koszt takiego zabiegu zależy od zakresu oraz zaawansowania, a najczęściej dla odpowiednich efektów wymagane jest przeprowadzenie kilku sesji.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wszelkie problemy związane z utratą włosów oraz ich złą kondycją mogą stanowić podstawę do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy. Dotyczy to zarówno łysienia damskiego i męskiego. Najczęściej na zabieg decydują się osoby borykające się z łysieniem plackowatym oraz przedciemieniowym (tzn. zakola). Mezoterapia jest skuteczna także w przypadku problemów z włosami spowodowanymi menopauzą czy ciążą.

Działanie zabiegu

Podstawą mezoterapii skóry głowy jest połączenie substancji aktywnych, w skład których wchodzi kwas fosfatydylocholinowy, witamina B2 oraz nadtlenek dysmutazy i kompleks aminokwasowy. Kwas odpowiada za stymulację komórek nabłonkowych cebulek włosów, dzięki czemu przyspiesza ich namnażanie i porost.

Ryboflawina chroni włosy i skórę przed uszkodzeniami, odżywiając je i wpływając na ich zdrowy wygląd oraz elastyczność. Witamina B2 jest czynnikiem w reakcjach oksydacyjno-redukcyjnych energetycznego metabolizmu komórek, występując naturalnie w produktach pochodzenia zwierzącego.

Z kolei nadtlenek dysmutazy stanowi naturalny przeciwutleniacz dla systemu odpornościowego. Pozyskiwany jest przede wszystkim z nasion melona. Mieszanka aktywnych substancji w trakcie zabiegu jest wstrzykiwana za pomocą cienkich igieł w skórę głowy. Obecnie możliwa jest także forma mezoterapii laserowej.

Efekty zabiegu

Głównym efektem mezoterapii jest zahamowanie procesu łysienia dzięki pobudzeniu cebulek włosów do wzmożonej regeneracji. Następuje szybsze namnażanie cebulek włosów, dzięki czemu fryzura zyskuje na objętości. Jednak, jako że mezoterpia to zabieg przede wszystkim odżywiający, to włosy stają się pełniejsze blasku, bardziej sprężyste i zdrowsze.

Efekty w większości przypadków widoczne są już po dwóch sesjach. Pojedyncze zabiegi powinny odbywać się w dwutygodniowych odstępach, a po uzyskaniu zadowalających efektów końcowych, zabiegi mogą być wykonywane profilaktycznie dla trwałości efektów.

Udostępnij nas: