Automatycznie zapisany szkic

Czy można pozbyć się piegów? Kosmetologia na ratunek!

SalonCeleste Blog

Piegi są przez wielu uznawane za bardzo atrakcyjne oraz dodające twarzy uroku, a osoby, które ich nie posiadają, często próbują różnych technik makijażowych, aby mogły pojawić się na ich twarzy. Jednak dla części posiadaczy piegi są zmorą już od najmłodszych lat. Takie osoby często starają się je zakrywać, a ich marzeniem jest pozbycie się z twarzy kropek, przyprawiających o kompleksy. Czy i jak można trwale pozbyć się piegów?

Skąd biorą się piegi?

Pojawiają się głównie poprzez odziedziczenie ich w genach oraz działanie promieni słonecznych. Choć powstawaniu ich w wyniku genów nie możemy nic zaradzić, temu drugiemu sposobowi możemy zapobiegać. Przede wszystkim na pojawianie się kropek na twarzy najbardziej narażone są osoby o jasnej cerze, rudym kolorze włosów oraz zielonych oczach, a także kobiety, które z różnych przyczyn przyjmują hormony. Chcąc zapobiec powstawaniu piegów słonecznych musimy unikać opalania oraz przebywania na słońcu, gdy jego promieniowanie jest najsilniejsze, a także zasłaniać twarz oraz zabezpieczać ją kremami z wysokim filtrem UV. 

Jak można pozbyć się piegów?

Jeśli będziemy stosować się do wymienionych wcześniej zaleceń, możemy uniknąć pojawiania się piegów słonecznych oraz wzmocnienia się koloru tych występujących dzięki genom. Możemy walczyć z nimi, stosując np. kremy rozjaśniające, które pozwolą na delikatną zmianę ich intensywności. Najlepszą i najskuteczniejszą jednak metodę proponuje kosmetologia. Laserowa metoda usuwania przebarwień pozwoli wszystkim męczącym się z problemem piegów pozbyć się ich raz na zawsze. 

Skuteczność lasera

Zbieg przeznaczony jest dla osób, u których występują przebarwienia skóry o różnym podłożu. Umożliwia on wyrównanie jej kolorytu. Laser pozwala błyskawicznie pozbyć się przebarwień poprzez emitowanie energii w głąb tkanki, która zostaje pochłonięta przez melaninę, czyli barwnik skóry. Energia zostaje potem przekształcona w ciepło, a w czasie tego procesu rozpadowi ulegają cząsteczki pigmentu, odpowiedzialne za piegi. Następnie cząsteczki usuwane są dzięki fagocytom. W miejscu wykonania zabiegu możliwe jest przyciemnienie się skóry, gdyż barwnik ulega złuszczeniu, by następnie odpaść.

Przeciwwskazania do zabiegu 

Usłyszeć o braku możliwości przeprowadzenia terapii możemy usłyszeć m.in. jeśli cierpimy na choroby przewlekłe oraz hormonalne, a także jeśli przyjmujemy leki światłouczulające, działające na krzepliwość krwi, lub pijemy zioła. Ponadto, nie możemy przystąpić do zabiegu będąc w ciąży i karmiąc piersią oraz jeśli opalaliśmy się w ciągu ostatniego miesiąca. Odmowa pojawi się również, jeśli nasza skóra jest przesuszona czy też widoczne są na niej stany zapalne. Wymienione przeciwwskazania to tylko te najważniejsze, o reszcie możemy dowiedzieć się na konsultacji bądź sprawdzając ofertę laserowej redukcji przebarwień. 

Udostępnij nas: