Czy zmarszczki da się usunąć? Jakie zabiegi pomogą?

Czy zmarszczki da się usunąć? Jakie zabiegi pomogą?

Admin Blog

Zmarszczki pojawiające się na twarzy sprawiają, że nie czujesz się dobrze we własnej skórze i tracisz pewność siebie? Możesz temu zaradzić, sięgając po odpowiednie kosmetyki, które będą pielęgnować zwiotczałą skórę, a także wybierając skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, jakie przynoszą spektakularne efekty w krótkim czasie. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Mezoterapia igłowa sposobem na zwiększenie napięcia skóry

Twoim problemem jest małe napięcie skóry, przez co owal twarzy traci swój kształt, a Ty dostrzegasz utratę jędrności i elastyczności? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z mezoterapii igłowej, która jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów rewitalizujących, jakie nie tylko spłycają zmarszczki, ale także poprawiają ogólną kondycję skóry. Szerokie działanie tej metody sprawia, że panie nawzajem sobie ją polecają, ponieważ przynosi świetne efekty. 

Mezoterapia igłowa poprawia sprężystość, ale także zwiększa nawilżenie. Wszystko za sprawą specjalnego preparatu, jaki jest podawany podskórnie, by skutecznie pobudzić produkcję kolagenu oraz elastyny. Podstawowym składnikiem wybieranym przez kosmetologów jest kwas hialuronowy. Dodatkowo dobiera się często specjalne witaminy, antyoksydanty, peptydy czy mikroelementy, jakie umożliwiają osiągnięcie pożądanego efektu. 

Usuwanie zmarszczek metodą nieinwazyjną

Należysz do tego grona pacjentek, które marzą o gładkiej i napiętej skórze, a jednocześnie boisz się inwazyjnych zabiegów przy użyciu igieł? Alternatywą stanie się wykorzystanie metody laserowej, która jest nieinwazyjna, bezbolesna i równie skuteczna. Dla medycyny estetycznej nie jest to żaden problem. Polecanym zabiegiem jest nieablacyjny lifting twarzy. To kontrolowane uszkadzanie głębokich warstw skóry bez niszczenia naskórka, do czego wykorzystuje się wiązkę lasera.

Czy nie jest już za późno na usunięcie zmarszczek?

Wiele pacjentek zastanawia się nad tym, kiedy należy rozpocząć zabiegi usuwania i spłycania zmarszczek na twarzy. Tak naprawdę odpowiedź jest bardzo prosta – im szybciej tego dokonamy, tym lepiej dla nas. Medycyna estetyczna oferuje bardzo wiele – przede wszystkim zapewniając świetny efekt przy nowoczesnych metodach – jednak umożliwia ona “cofnięcie czasu” wyłącznie o 10-15 lat. Dlatego jeśli zbyt późno udamy się do kosmetyczki na pierwszy zabieg, uzyskany efekt może różnić się od tego, jakiego oczekujemy. Coraz więcej mówi się w związku z tym o profilaktyce przeciwstarzeniowej i popularne motto “lepiej zapobiegać niż leczyć” odnosi się również do nieestetycznych, niechcianych zmarszczek.

Wystarczy wybrać taki gabinet, który oferuje różnorodne zabiegi dostosowane do rozmaitych potrzeb.

Udostępnij nas: