Jak dbać o skórę jesienią?

Jak dbać o skórę jesienią?

SalonCeleste Blog

Jesień to wymagający czas dla naszych ciał ? doświadczamy zimna, większego zmęczenia w związku z deszczową pogodą i spada nasza aktywność fizyczna. Czasami z braku energii pomijamy niektóre kroki w pielęgnacji cery, stawiając raczej na makijaż, w którym jesień stwarza nowe możliwości kolorystyczne. Warto jednak trzymać się kilku wskazówek, które pomogą utrzymać skórę w jak najlepszym stanie i przygotować ją na zimę ? niskie temperatury sprzyjają procesom starzenia i utrudniają zachowanie promiennej cery.

Dobre nawilżenie dla pięknej skóry

Jako że jesienią i zimą łatwiej o wysuszenie niż wiosną, należy szczególnie zadbać o nawilżanie. Kremy i hydrolaty z kwasem hialuronowym oraz łagodne żele oczyszczające i płyny micelarne pomogą zachować naturalny płaszcz wodno-lipidowy skóry. Dobre jej uwodnienie, a przez to sprężystość i elastyczność, wspomożemy także dzięki piciu dużych ilości wody. Choć nie odczuwamy już tak dużego pragnienia jak latem, nawodniony organizm łatwiej oczyszcza cerę i wspomaga jej naturalną ochronę. Okres jesienno-zimowy to także dobry czas na stosowanie bardziej odżywczych, tłustych kosmetyków z olejkami roślinnymi, które zapewnią dodatkową barierę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Pamiętajmy o peelingu!

Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji cery wystawionej na chłód i zmienną pogodę jest jej delikatne złuszczanie. Dzięki gotowym peelingom enzymatycznym lub mechanicznym ? dobór zależy od rodzaju cery ? zlikwidujemy obumarłe komórki naskórka i przygotujemy cerę do wchłonięcia odżywczych substancji z kremów i maseczek. Oprócz tego, peeling wykonywany wraz z delikatnym masażem poprawia ukrwienie skóry, pobudzając ją do regeneracji i podnosząc temperaturę jej powierzchni. Zachowanie ciepła twarzy jest bardzo ważne, gdy spędzamy czas na zewnątrz ? energetyzujące złuszczanie i ochronny krem zastosowany przed wyjściem to dobre rozwiązanie, jeśli znajdziemy na nie czas. Jesienią warto także korzystać ze specjalnych zabiegów peelingujących w gabinecie kosmetycznym ? jest to nie tylko sposób na poprawę stanu cery, lecz także relaks i lepsze samopoczucie, które często pogarsza się w chłodniejsze miesiące. Profesjonalnie wykonany zabieg pomoże odpocząć po pracy, a dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji pomogą przetrwać jesień i zimę z jak najzdrowszą skórą.

Dbanie o cerę jest warte pewnych nakładów energii również jesienią. Korzystanie z zabiegów kosmetycznych to dobry sposób na odprężenie i odmłodzenie, lecz należy również pamiętać o codziennym jej nawilżaniu i spożywaniu dużej ilości płynów.

Udostępnij nas: