Depilacja laserowa - gdzie możemy ją wykonać w bezpieczny dla zdrowia sposób? Dlaczego nie wolno się opalać po depilacji laserem?

Depilacja laserowa – gdzie możemy ją wykonać w bezpieczny dla zdrowia sposób? Dlaczego nie wolno się opalać po depilacji laserem?

SalonCeleste Blog

Choć rekomenduje się, by zabiegi depilacji laserowej wykonywać jesienią, to większość z pacjentów zgłasza potrzebę terapii tuż przed nadejściem lata. Okazuje się, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, przeprowadzenie takiego zabiegu w wakacje jest możliwe. Aby jednak był w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta trzeba stosować się do określonych zasad. Jakich? 

Depilacja laserowa a opalanie ciała

Skąd wzięło się przekonanie, że depilacji laserowej nie wolno poddawać się latem? Najprawdopodobniej z powodu tego, jak reaguje ciało pozbawione włosów na kontakt z promieniowaniem słonecznym. Podrażniona laserem skóra źle znosić będzie ekspozycję na światło, co może skutkować powstaniem przebarwień i silnych podrażnień. Przy stosowaniu zaleceń specjalisty, a więc unikania opalania się zarówno kilka tygodni przed, jak i po zabiegu, depilacja laserowa w wakacje nie oznacza niebezpieczeństwa dla zdrowia. Poza tym istotne jest także używanie blokera i kremu SPF 50 dla lepszej ochrony wrażliwych części ciała.

Innym warunkiem, jaki należy spełnić w celu zadbania o bezpieczeństwo w czasie wakacyjnej depilacji, jest właściwy dobór części ciała, z których usuwane będą włosy. Gabinety kosmetyczne podejmują się przeprowadzenia zabiegu latem wyłącznie wtedy, gdy mowa o fragmentach ciała osłoniętych przed słońcem również latem. Rekomenduje się, by w tym okresie unikać usuwania włosów z przedramion, łydek czy twarzy, a zamiast tego zdecydować się na depilację bikini, pach i ud.

Dokładnie zaplanuj czas swojego zabiegu

Specjaliści pracujący w gabinetach kosmetycznych zalecają, by dokładnie zaplanować czas przeprowadzanego zabiegu. Jeśli w wakacje wybija termin Twojego urlopu, to koniecznie zgłoś się do gabinetu na kilka tygodni przed wyjazdem. Do tego czasu uda Ci się wstępnie pozbyć podrażnień związanych z depilacją laserową, a przez to wizyta na urlopie przebiegnie swobodniej. Nie zapomnij jednak o kremie z filtrem! 

Po wakacjach również konieczne będzie odczekanie kilku tygodni do przeprowadzenia kolejnej sesji depilacji. W trosce o bezpieczeństwo i brak nieestetycznych przebarwień, warto mieć pewność, że w skórze nie ma dodatkowych pokładów melaniny. Ta zawarta jest zarówno w strukturze włosa, jak i skóry, i to właśnie na nią oddziałuje światło lasera – jeśli zatrzymane zostanie ono w naskórku, zabieg będzie nie tylko nieskuteczny, lecz grozić będzie silnymi podrażnieniami i przebarwieniami. Właśnie dlatego w czasie wykonywania depilacji laserowej w wakacje tak ważne jest unikanie światła słonecznego!

Udostępnij nas: