Dlaczego warto wybrać się na profesjonalny peeling chemiczny i jak się do niego przygotować?

Dlaczego warto wybrać się na profesjonalny peeling chemiczny i jak się do niego przygotować?

Admin Blog

Wiele osób szuka skutecznego sposobu na poprawienie kondycji skóry, a przy tym zapomina, jak pomocny może być zabieg, jakim jest peeling chemiczny wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Tego typu złuszczanie oddziałuje na powierzchnię skóry, ale także na jej głębokie warstwy. Wszystko za sprawą stymulacji kwasami. Efekt jest spektakularny i widoczny w chwilę – cera staje się gładka, bez widocznych mankamentów, promienna i jędrna.

Peeling chemiczny – na czym polega i jak działa?

Peeling chemiczny to specjalistyczny zabieg, który polega na kontrolowanej aplikacji dopasowanych do potrzeb skóry substancji, pośród nich znajdują się rozmaite kwasy bądź ich mieszanki. Mają one na celu działać na warstwy skóry tak, by spowodować złuszczanie naskórka. Zdecydowanie poprawiają one jej stan oraz wygląd, jednak należy pamiętać, że muszą być one wykonywane w odpowiednich warunkach i przez doświadczone osoby. Peeling chemiczny natychmiastowo złuszcza obumarły naskórek i odsłania zdrowsze warstwy skóry.

Składniki aktywne bądź ich mieszaniny mają rozmaite właściwości, które muszą być dobrane w odpowiednich proporcjach, aby nie zaszkodzić. Dlatego najlepiej wybrać rekomendowany gabinet kosmetyczny, gdzie profesjonaliści wykonają peeling chemiczny bezpiecznie i bez ryzyka skutków ubocznych. Przygotowany kosmetyk nakłada się na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę, a jego działanie powoduje odbudowę tkanek. Wszystko za sprawą modyfikacji elastyny oraz kolagenu, które są odpowiedzialne za odnowę naskórka.

Jakie są rodzaje peelingów chemicznych?

Peelingi kojarzone są przez niektóre osoby wyłącznie z kosmetykami z drobinkami, jakie można stosować nawet codziennie w warunkach domowych. W przypadku zabiegów profesjonalnych w grę wchodzi wykorzystanie specjalistycznych kwasów. W przypadku peelingów działających powierzchownie najczęściej są to kwasy owocowe o niskim stężeniu. Poprawiają one wygląd skóry i znacząco ułatwiają wnikanie substancji nawilżających oraz odżywczych. Są to np.:

  • kwas mlekowy zwiększający nawilżenie skóry, jej rozjaśnienie, poprawę owalu twarzy i likwidację drobnych zmarszczek;
  • kwas migdałowy dokładnie oczyszczający, działający bakteriobójczo i przywracający elastyczność skóry;
  • kwas glikolowy redukujący blizny oraz rozstępy i poprawiający stan naskórka i skóry właściwej.

W gabinetach można wykonać także peeling chemiczny przy wykorzystaniu kwasów o większym natężeniu. Pozwala to na lepsze dotarcie do głębszych warstw skóry. Dzięki temu uszkodzone komórki są złuszczane, a skóra ma szansę się regenerować. Najczęściej stosuje się kwas trójchlorooctowy, który dodatkowo zmniejsza przebarwienia i ma działanie przeciwstarzeniowe.

Oczywiście to nie koniec możliwości. Gabinety medycyny estetycznej oferują sporo innych rodzajów kwasów i ich mieszanek i dobierają je do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Jakie są przeciwskazania dla peelingu chemicznego?

Aby cieszyć się zjawiskowym efektem końcowym, jaki przyniesie peeling chemiczny, należy odpowiednio się do niego przygotować. Dlatego upewnij się, czy nie występują u Ciebie żadne przeciwskazania, które mogłyby spowodować ryzyko działań niepożądanych. Jeśli występują u Ciebie alergie na jakiekolwiek składniki peelingu chemicznego, nie decyduj się na niego. Ponadto nie wolno wykonywać zabiegu, jeśli choruje się na opryszczkę, cierpi się na ciężkie postacie trądziku, skóra jest podrażniona, występują choroby – kolagenoza i pęcherzyca, stosowana była krioterapia (w ciągu ostatniego pół roku) oraz doustna terapia pochodnymi retinolu.

Udostępnij nas: