Fotoodmładzanie - ile zabiegów? Kiedy można liczyć na efekty?

Fotoodmładzanie – ile zabiegów? Kiedy można liczyć na efekty?

Admin Blog

Proces starzenia się jest naturalny i nieukniony, a najbardziej widać jego efekty na skórze. Z czasem pojawiają się zmarszczki, a skóra traci pierwotną jędrność. Fotoodmładzanie to nowoczesna metoda przeciwdziałania procesom starzenia się skóry, wykorzystująca fale elektromagnetyczne o długości mieszczącej się w spektrum promieniowania świetlnego.

Zabieg laserowy, jakim jest fotoodmładzanie, jest bezpieczny i malo inwazyjny dla organizmu. Jego efekty są widoczne już od pierwszej sesji, lecz nie należy do tanich zabiegów.

Fotoodmładzanie ? na czym polega?

Zabieg fotoodmładzania T3 wykorzystuje światło lasera, które poprzez nagrzewanie skóry powoduje odnowienie mikronaczyń, stymulację fibroblastów oraz przebudowę kolagenu. Pobudzany jest także proces tworzenia nowych włókien, dzięki czemu poprawia się napięcie i jędrność skóry. To właśnie dzięki temu wygląda na młodszą – jest gęstsza i elastyczniejsza.

Pory zmniejszają swoją widoczność, koloryt zostaje ujednolicony, a skóra jest rozświetlona. To dlatego zabieg ten jest uwielbiany przez kobiety!

Pielęgnacja po zabiegu redukcji zmarszczek

Fotoodmładzanie widocznie spłyca zmarszczki już od pierwszego zabiegu. Rumień utrzymuje się zazwyczaj przez zaledwie 7 dni. Niezwykle ważne jest, aby w tym czasie zabezpieczać twarz przed działaniem promieni słonecznych – wysoki filtr, co najmniej SPF 50, powinno się stosować każdego dnia, wychodząc z domu.

Trzeba jednak pamiętać, by po zabiegu traktować skórę delikatniej. Po kilku dniach od zabiegu naskórek zacznie się złuszczać, ale nie powinno się stosować zabiegów mechanicznych ani chemicznych dla przyspieszenia procesu. Skóra powinna pozostawać nawilżona, lecz kosmetyki używane w tym celu muszą być łagodne. Nie należy także wystawiać skóry na intentyswne słońce oraz zmienną temperaturę (szczególnie wysoką), szczególnie nie powinniśmy wtedy odwiedzać solarium czy basenu. Unikajmy również korzystania z preparatów poleconych przez osoby trzecie.

Efekty i skuteczność

Zabieg fotoodmładzania jest bardzo skuteczny, a efekty widoczne są po krótkim czasie. Skóra ulega wyraźnej poprawie już po kilku sesjach. W dodatku zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, przez co może być wykonywany w odstępach kilkutygodniowych.

Fotoodmładzanie nie tylko wizualnie poprawia wygląd skóry, ale także leczy ją poprzez pobudzenie do produkcji nowych włókien kolagenowych szybciej. Dzięki temu zmarszczki są zniwelowane, gęstość i napięcie skóry poprawione, a koloryt wyrównany.

Udostępnij nas: