Intensywna rewitalizacja i nastychmiastowy efekt - zabieg PRX!

Intensywna rewitalizacja i nastychmiastowy efekt – zabieg PRX!

SalonCeleste Blog

Jest to zabieg, który ma za zadanie silnie stymulować skórę twarzy oraz ciało bez używania igieł. Są w nim wykorzystywane dwa główne składniki: Woda utleniona oraz kwas trójchlorooctowy, czyli TCA. Jest to specjalna formuła, która została wynaleziona przez lekarza dermatologii, Rossanę Castellanę. Nieinwazyjne działanie, które jest dość proste, a jego skutkiem jest stymulacja oraz wywoływanie połowicznej odnowy tkanek skóry właściwej. Jest ona niezwykle ważnym elementem, który decyduje o prezencji cery, którą opiekujemy się każdego dnia. 

Co to jest zabieg PRX?

Głęboka powłoka skóry, która z biegiem lat ulega rozluźnieniu, znacząco odmienia wygląd naskórka. Medycyna estetyczna dba o tę warstwę, a PRX nie dość, że znacząco zwiększa jakość tkanki, to ulepsza jej jędrność oraz gładkość. Jest to bardzo bezpieczny zabieg, dlatego możemy go wykonywać letnią porą. Produkt, jaki jest wykorzystywany do niego, działa na skórę na zasadzie uaktywnienia jej do szybkiej przebudowy, a to, co pozostanie na jej powierzchni, jest neutralizowane poprzez nadtlenek wodoru, który sprawia, że naskórek się nie łuszczy. Efekty są natychmiastowe, a cera pacjenta staje się gładka oraz jędrna. W PRX-T33, czyli substancji wykorzystywanej do tego zabiegu, nie znajdziemy uczulających czy podrażniających elementów, które mogłyby uniemożliwić powrót do normalnych czynności. 

W jakich wypadkach warto z niego korzystać?

Z takiego zabiegu powinny skorzystać takie osoby, jak:

  • Dzieci będące w wieku od 5 do 12 lat, które posiadają blizny po liszajcu lub ospie wietrznej,
  • Osoby w wieku 12 do 25 lat, które wymagają oczyszczenia twarzy, a także usunięcia zaskórników,
  • Osoby w wieku 25 do 35 lat borykające się z problemem rozstępów,
  • Osoby w wieku 35 do 45 lat, które mają problemy z twarzą, biorewitalizacją skóry, a także zwiotczeniem piersi,
  • Osoby starsze niż 45 lat, które oczekują poprawy jędrności oraz rewitalizacji całego ciała.

Pacjent, który przeszedł zabieg PRX, powinien stosować się do personalnych zaleceń w domu. Każdego dnia należy stosować specjalny płyn do wygładzania skóry. Dzięki temu cera jest znacznie aktywniejsza oraz pobudzona do produkowania kolagenu. Poza tym warto zaopatrzyć się w krem nawilżający oraz odżywczy. Dzięki składnikom ochronnym idealnie sprawdza on się dla skóry suchej, zwykłej oraz mieszanej.

Udostępnij nas: