Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

SalonCeleste Blog

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów, pozwalających na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z ciała. Pozbycie się włosów ze skóry przy użyciu technologii laserowej jest nieinwazyjne. Dodatkowo – każda z serii zabiegów jest niemalże bezbolesna. Podczas tego procesu, warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie ciała. O czym powinniśmy koniecznie pamiętać?

Odpowiednia pielęgnacja to skuteczny zabieg

Depilacja przy użyciu lasera daje trwały efekt. Dzięki temu po jej wykonaniu nie musimy się martwić o odrastające włoski. Warto dołożyć wszelkich starań, aby skóra po niej była nie tylko gładka, ale posiadała również odpowiedni koloryt i sprężystość. Pożądanym skutkiem depilacji laserowej jest nie tylko usunięcie włosów, ale ogólne poprawienie wyglądu ciała. Zatroszczmy się więc o odpowiednią pielęgnację – tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że uzyskany efekt będzie dla nas w pełni zadowalający.

Skóra musi odpoczywać

Kluczową kwestią podczas depilacji laserowej jest zapewnienie warunków do odpoczynku. Okres przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami może wynosić od 4 do 6 tygodni. Przez ten czas postarajmy się unikać eksponowania naszej skóry na działanie promieni słonecznych. Zadbajmy również o to, aby nie drażnić jej inwazyjnymi kosmetykami, szorstkimi ubraniami, zbyt gorącą wodą lub mocnymi solami podczas kąpieli.

Nawilżenie to podstawa

Odpowiednie zadbanie o kondycję skóry to kolejny, niezwykle istotny element, mający wpływ na skuteczność zabiegu. Depilacja laserowa jest nieinwazyjna – jednak do pewnego stopnia ingeruje w ciało, zwiększa również ryzyko przesuszenia. Starajmy się więc regularnie używać balsamów oraz kremów nawilżających. Poprawimy tym samym ogólny stan naszej skóry i zapobiegniemy występowaniu niepożądanych skutków. Jeśli depilowany obszar będzie wystawiony na działanie słońca, nie zapomnijmy o użyciu kremu z filtrem promieni UV.

Zdrowy tryb życia równa się zdrowa skóra

Ludzkie ciało w dużym stopniu przypomina perfekcyjnie skonstruowany mechanizm, w którym każdy z elementów ma wpływ na pozostałe. Dbając o odpowiednią dietę i obecność ruchu w naszej codzienności sprawimy, że staniemy się zdrowsi. Tym samym poprawi się również wygląd i jędrność skóry. Zdrowy tryb życia ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i ilość energii w ciągu dnia – wysiłek zwiększa produkcję dopaminy i zwiększa sprężystość ciała.

Udostępnij nas: