Jak pozbyć się zmarszczek? Przegląd najlepszych zabiegów

Jak pozbyć się zmarszczek? Przegląd najlepszych zabiegów

Admin Blog

Zmarszczki pojawiają się na twarzy mniej więcej od ok. 25 roku życia. Są świadectwem naszych emocji, ale równie często ? powodem kompleksów. Na szczęście gabinety kosmetyczne wciąż poszerzają ofertę zabiegów spłycających i wygładzających zmarszczki.

Jak powstają zmarszczki?

Wpływ na pojawienie się niechcianych linii na twarzy ma kilka czynników. Jednym z nich są po prostu geny, a zatem jeśli nasze mamy i babcie bardzo wcześnie odkryły na swojej twarzy zmarszczki, nas może czekać podobny los. Ich powstawaniu sprzyja również częsta ekspozycja na słońce, problemy z gospodarką hormonalną czy utrata wagi.

Podstawowym czynnikiem jest jednak upływ czasu ? z wiekiem ubywa kolagenu i elastyny, skóra traci elastyczność i stopniowo pojawiają się kolejne załamania.

Endolifting twarzy ? zabieg przeciwstarzeniowy numer 1

Czy wiesz, że endolifting twarzy ma aż cztery etapy i rozpoczyna się laserową stymulacją wewnątrz jamy ustnej? To innowacyjny zabieg, dzięki któremu tkanki zostają podgrzane, a włókna kolagenowe kurczą się, poprawiając w ten sposób napięcie skóry. W kolejnych etapach laser działa na różne głębokości skóry od zewnątrz. Zakończeniem procedury jest tzw. zimna ablacja, która delikatnie złuszcza naskórek i sprawia, że twarz odzyskuje promienny wygląd.

Już po około trzech zabiegach można się spodziewać wyraźnego spłycenia zmarszczek, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i ujędrnienia skóry. Endolifting jest bezbolesny, relaksujący i pozwala na nowo cieszyć się pięknym wyglądem bez zmarszczek!

Fotona wykorzystywana podczas zabiegu jest laserem medycznym gwarantującym najszerszy zakres zabiegów estetycznych. To najnowocześniejsza technologia, stanowiąca alternatywę dla inwazyjnego stosowania wypełniaczy skórnych.

Kwas migdałowy do walki ze zmarszczkami

Kolejny zabieg, który można wykonywać przez cały rok, wykorzystuje odświeżające i regenerujące właściwości kwasu migdałowego. Mandelac Peel, bo o nim mowa, jest odpowiedni do skór wrażliwych i tłustych. Nie wywołuje podrażnień, rozjaśnia plamy pigmentacyjne, ale najważniejszym wskazaniem do jego przeprowadzenia jest starzenie skórne.

Efekt? Napięta, odświeżona i wyraźnie gładsza skóra. Zmarszczki i pory stają się mniej widoczne. Po zabiegu można od razu wykonać makijaż, opalać się, chodzić do solarium. Wykonujemy go tak często, jak tylko mamy ochotę.

Kwas migdałowy, oprócz spłycania zmarszczek, pomaga w stymulacji produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Reguluje łojotok, nawilża i jest dobrze tolerowany przez większość kobiet.

Udostępnij nas: