Jak skutecznie leczyć trądzik?

Jak skutecznie leczyć trądzik? Profesjonalne zabiegi i dieta

Admin Blog

Leczenie trądziku jest dość żmudnym procesem. Wymaga cierpliwości, ponieważ jest długotrwałe, a przy tym dyscypliny i regularności. Dodatkowo potrzebna jest odpowiednia wiedza, by zaplanować nie tylko poprawne nawyki na każdy dzień, które pozytywnie wpłyną na wygląd i samopoczucie, ale również dobrać efektywne zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym kondycja cery znacznie się poprawi. Podpowiadamy, jak bezpiecznie rozprawić się z trądzikiem.

Terapia laserem na trądzik

Jednym z rekomendowanych sposobów na złagodzenie objawów trądziku jest skorzystanie z możliwości, jakie daje profesjonalna terapia z wykorzystaniem lasera Nd-Yag. Urządzenie emituje specjalne światło, którego wiązka jest wysyłana do głębokich warstw skóry, działając przy tym na wielu płaszczyznach. Dzięki zabiegowi można skutecznie ograniczyć produkcję sebum, czyli zmniejszyć łojotok. Ponadto laser niszczy bakterie, które odpowiadają za powstanie oraz zaostrzenie trądziku na skórze, a przy tym ma działanie odkażające. Jednocześnie zmniejsza on widoczność porów, co sprawia, że cera jest gładka i wygląda zdrowo. Produkcja kolagenu jest zwiększona, a blizny potrądzikowe znikają. 

Terapia laserem to prawdziwy złoty środek medycyny estetycznej, który cieszy się uznaniem od lat i nie bez powodu jest ceniony także w walce z trądzikiem. Działanie wiązki światła działa praktycznie na każdy objaw trądziku zarówno pospolitego, jak i różowatego. Może być ona stosowana z powodzeniem u większości pacjentów, a szczególnie u tych, którzy bez powodzenia leczą trądzik metodami konwencjonalnymi oraz niekonwencjonalnymi.

Stosowanie kwasów na trądzik

Niewątpliwie zabiegi z wykorzystaniem kwasów są idealnym wyborem dla osób mających cerę trądzikową. Ich szerokie działanie i wysoka skuteczność sprawiają, że cieszą się one sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim dobrze dobrane do danego typu skóry kwasy pozwalają na świetne i dogłębne oczyszczenie. Przy tym to metoda pomagająca w efektywnym zwalczeniu nieestetycznych wyprysków. Dodatkowo kwasy wygładzają skórę i umożliwiają tym samym jej dalsze odżywienie. Zabiegi z kwasami wykonane pod okiem specjalisty to strzał w dziesiątkę.

Preparat natychmiastowo wnika w skórę, dzięki czemu efekty takiego zabiegu są widoczne praktycznie natychmiastowo. Oczywiście, aby były one naprawdę zadowalające, powinny odbyć się w serii około 5 spotkań średnio co 2 do 4 tygodni. Warto mieć na uwadze, że kwasy źle reagują na słońce, dlatego dobrze jest wykonywać zabiegi z ich użyciem w okresie wiosennym bądź jesienno-zimowym, gdy nie ryzykujemy nadmierną ekspozycją na nie.

Pamiętaj o odpowiedniej diecie

Podczas leczenia trądziku bardzo ważne są także codzienne nawyki i odpowiednia pielęgnacja. Wiele osób zapomina o tym, że dobór diety niestety może zaostrzyć zmiany trądzikowe i utrudnić leczenie. Dlatego pamiętaj, że trądzik pojawia się w efekcie procesu oczyszczania organizmu z produktów szkodliwych przemiany materii. Ich ilość jest zależna od tego, jak się odżywiamy każdego dnia. Warto, by jadłospis był dopasowany w przemyślany sposób i był różnorodny. Na niektóre osoby negatywnie działa gluten, na inne laktoza czy alkohol, cukier bądź ostre potrawy. Wyłączenie którychś z nich z diety może zdziałać prawdziwe cuda i wzmocnić efekty zabiegów medycyny estetycznej.

Udostępnij nas: