Automatycznie zapisany szkic

Jak szybko można spodziewać się efektów mezoterapii igłowej?

Salon Celeste Blog

Szukasz nieinwazyjnego i skutecznego zabiegu, żeby odmłodzić swoją skórę? Czegoś, co ujędrni cerę i przywróci jej młody blask? Powinnaś zatem poznać mezoterapię igłową, która obecnie znajduje się w czołówce zabiegów najczęściej wykonywanych przez Polki. A kiedy możesz spodziewać się jej efektów?

Jak działa mezoterapia

Terapia polega na dostarczeniu w głąb skóry specjalnej mieszanki, złożonej z kwasu hialuronowego oraz odpowiednio dobranych substancji odżywczych. Wykorzystuje się do tego strzykawkę i igłę albo specjalny pistolet (w przypadku mezoterapii igłowej głowy). Wstrzyknięty preparat, tak zwany mezo-koktajl, od razu reguluje procesy produkcji elastyny i kolagenu, a tym samym wpływa na błyskawiczną przebudowę naskórka.

Co takiego można znaleźć w tych koktajlach? Zawsze podstawą jest kwas hialuronowy – to on, dzięki wiązaniu cząsteczek wody w skórze, jest w stanie ujędrnić i rewitalizować poddawane zabiegowi partie ciała. A co więcej? Zależy od indywidualnych potrzeb naszej skóry. Mogą to być witaminy A, C, E, a także inne substancje czynne.

Zabieg wykonuje się nie tylko na twarzy, ale i dekolcie, szyi, dłoniach, skórze głowy. Mezoterapia bowiem nie tylko ujędrnia! Pozwala również na usunięcie uciążliwej tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów i przebarwień. Stymuluje również wzrost włosów.

No dobrze, ale ile to kosztuje? Zależy od partii ciała. Na twarzy zabieg będzie kosztował nas 400 zł, dekoltu – 550 zł, okolicy oczu – 300 zł, a głowy 250 zł.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Dzięki mezoterapii igłowej uzyskujemy głęboko nawilżony i elastyczny naskórek, wygładzenie zmarszczek, a także rozjaśnioną i odmłodzoną skórę – jest to oczywiście sposób, aby pozbyć się cieni pod oczami! Jeśli doskwiera Ci ten problem, terapia w gabinecie kosmetycznym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

A kiedy zaobserwujemy owe pozytywne zmiany? Poprawa stanu obszaru poddanego zabiegowi następuje już po pierwszym zabiegu, ale pełny efekt zauważyć można po wykonaniu określonej serii, czyli zazwyczaj od dwóch do ośmiu zabiegów. Serie przeprowadza się co jeden-cztery tygodnie.

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi czy dekoltu będzie widoczna już po tygodniu od pierwszej wizyty, ale jej efekty będą jeszcze lepsze po przeprowadzeniu zaplanowanej serii. Warto przy tym pamiętać, że na wyniki terapii wpływ mają nie tylko wiek czy stan zdrowia, ale przede wszystkim indywidualne uwarunkowania organizmu.

Udostępnij nas: