Jak ujędrnić zwiotczałą skórę

Jak ujędrnić zwiotczałą skórę?

Admin Blog

Z brakiem jędrności skóry zmaga się wielu z nas. Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, spadek produkcji kolagenu? Dziś przypominamy kilka zasad, dzięki którym skutki działania grawitacji nie będą tak widoczne, a nasze samopoczucie na pewno się poprawi!

Nawet lekkie ćwiczenia wystarczą

Jeśli sądzimy, że aby ujędrnić ciało, musimy spędzać całe dnie w siłowni lub oddawać się morderczym treningom, jesteśmy w błędzie! Nawet niewielka dawka ruchu serwowana regularnie pomoże ujędrnić ciało i sprawić, że będzie bardziej kształtne.

W czasach YouTube’a i serwisu Instagram znalezienie przykładowych ćwiczeń to pestka. Szukajmy przede wszystkich zestawów wykorzystujących niewielkie obciążenia, np. butelki wody lub modne ostatnio gumy oporowe. Dodatkowo maszerujmy, ile się da, rezygnujmy z dojeżdżania wszędzie autem, odkurzmy rower, a na pewno sylwetka nam za to podziękuje!

Dieta plus woda czynią cuda

Odpowiednie odżywianie i nawadnianie organizmu to nie tylko gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia, ale również urody. Jeśli zależy nam na ujędrnieniu ciała, wyrzućmy z menu słodycze, przetworzone produkty, pizze, hamburgery i frytki. Pozwalajmy sobie na takie grzeszki tylko od czasu do czasu. Zmieńmy pieczywo na razowe, a do chudego mięsa dodawajmy warzywa.

Ważne jest również nawadnianie. Jeśli nie przepadamy za smakiem niegazowanej wody, możemy wzbogacać ją plasterkiem cytryny, imbirem lub porcją malin.

Pielęgnacja – najprzyjemniejszy etap ujędrniania

Kiedy już wykonamy odpowiednie ćwiczenia i zjemy zdrowy posiłek, zaplanujmy domowe spa. Jędrność skóry poprawią peelingi – możemy je przygotować nawet w domu, dodając do kawy kilka kropli ulubionego olejku, cynamon, cukier lub sól. Możemy wypróbować masaż bańką chińską, balsamy ujędrniające czy serum do biustu poprawiające jego jędrność.

Spory wpływ na gładkość i sprężystość całego ciała mają również zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Endermologia czy karboksyterapia wykorzystują nowoczesne technologie, są bezbolesne, relaksujące i przynoszą widoczne gołym okiem rezultaty. Kosmetolog pomoże nam wybrać odpowiedni zabieg, określi, ile zabiegów w serii powinniśmy wykonać i co robić później, by podtrzymać efekty. Z brakiem jędrności naprawdę można walczyć  – wystarczy tylko wprowadzić kilka zmian, być konsekwentnym i nie zapominać, że robimy to nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia!

Udostępnij nas: