Jak wybrać dobry salon kosmetyczny? Na co zwrócić uwagę?

Admin Blog

Wizyta w salonie kosmetycznym ma być odskocznią od codzienności, chwilą relaksu i sposobem na to, by poczuć się lepiej we własnej skórze. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powinien wyglądać salon, do którego chce się wracać? Oto kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę!

Higieniczna czystość przede wszystkim

To, czy trafiliśmy do profesjonalnego i dbającego o klientów salonu, często można zauważyć już od progu. Czysta, lśniąca podłoga, przyjemny zapach unoszący się w powietrzu, ładna aranżacja wnętrza ? właśnie te rzeczy budują dobre pierwsze wrażenie.

Warto jednak wnikliwie zgłębić kwestie czystości. Czy kosmetolog zakłada jednorazowe rękawiczki? Czy używa czystych narzędzi? Czy łóżko, na którym leżymy, nie ma żadnych plam i jest odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniami?

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto dopytać o sposoby dezynfekcji, stosowane w danym gabinecie. I nie ma znaczenia, że do salonu mamy blisko albo pracuje tam ktoś, kogo lubimy ? jeśli nie są zachowane standardy związane z czystością, omijajmy takie miejsce szerokim łukiem!

Wykwalifikowany personel

To kolejna rzecz, bez której nie ma mowy o dobrym gabinecie kosmetycznym. Często już kontakt telefoniczny pozwala nam się zorientować, czy obsługa danego salonu ma odpowiednie kompetencje i potrafi odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania.

Często bowiem wykonanie danego zabiegu wiąże się z wieloma wątpliwościami. Jakie są przeciwwskazania? Czy będzie bolesny? Czy tuż po nim będzie można wrócić do pracy i normalnie funkcjonować? Jeśli obsługa salonu nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, z pewnością nie ma też kompetencji, by dany zabieg przeprowadzić. Profesjonalna kosmetolog powinna również doradzić nam w kwestii pielęgnacji i dopasować parametry urządzeń do potrzeb naszej skóry.

Ważne są też opinie innych

Dziś nietrudno znaleźć opinie innych klientów na temat produktów czy usług. Wystarczy zerknąć do Internetu, poszukać informacji na forach czy w mediach społecznościowych. Liczba ?gwiazdek? powinna nam dać do myślenia. Oczywiście, zdarza się tak, że negatywne komentarze pozostawia konkurencja, ale często można wyczuć, czy opinię napisała klientka danego salonu, czy podstawiony pracownik innego gabinetu.

Trudno zadowolić wszystkich, dlatego nie zrażajmy się jedną negatywną opinią w morzu pochwał i poleceń. Jakość broni się sama i dobry salon kosmetyczny po prostu będzie miał większość dobrych opinii. A jeśli skorzystamy już z jego usług, nie bójmy się stworzyć własnego komentarza na ten temat i opublikować go w sieci. W ten sposób poinformujemy potencjalnych klientów, czego mogą się spodziewać.

Udostępnij nas: