Jak wyregulować brwi? Jakie efekty daje henna rzęs i brwi?

Jak wyregulować brwi? Jakie efekty daje henna rzęs i brwi?

Admin Blog

Nie bez powodu mówi się, że piękne brwi są jak rama obrazu. Odpowiednio wyregulowane i przyciemnione mogą zmienić rysy twarzy i sprawić, że spojrzenie nabierze blasku. W czasach, kiedy usta zasłaniamy maseczkami, to właśnie brwi i rzęsy powinnyśmy szczególnie podkreślać.

Jak wyregulować brwi?

Łuk brwiowy wyznaczają dwie linie ? pierwsza, pionowa, którą powinniśmy wyprowadzić równo ze skrzydełkiem nosa, i druga ukośna, wyznaczona od punktu nieco poniżej płatka nosa do skroni. Utworzony w ten sposób trójkąt to obszar, między którym powinien rozpoczynać się i kończyć łuk brwiowy.

Grubość brwi powinna wynosić od ok. 0,5 cm do 1 cm. Na szczęście minęły już czasy, kiedy panie regulowały brwi w taki sposób, by przypominały nitkę. Szersze brwi są naturalne i lepiej ?oprawiają? oko. Jeśli chodzi o kształt, brew powinna być grubsza bliżej nosa (czyli początku) i wysmuklać się w kierunku skroni.

Mimo że teoria nie brzmi skomplikowanie, regulację brwi warto powierzyć profesjonalnej kosmetolog, która wykona to szybko, bezboleśnie, a co najważniejsze ? równo i symetrycznie!

Henna brwi ? jakich efektów można się spodziewać?

Henna do brwi to preparat w postaci proszku, który kosmetolog rozprowadza z wodą lub korzysta z gotowej do nałożenia mieszanki. Czysta henna ma brunatny odcień, ale producenci dosypują do niej różne pigmenty, by finalnie przybrała kolor brązowy, grafitowy lub czarny. Inną hennę nałożymy na brwi blondynki, inną zastosujemy u brunetki. Odpowiedni kolor dobierze kosmetolog.

Zabieg nie trwa długo. Poprzedza go nałożenie tłustego kremu na skórę wokół włosków, by uniknąć jej zafarbowania. Kolor utrzymuje się ok. 3-4 tygodnie. To świetny (i niedrogi) sposób, by brwi nabrały wyrazistości, a pierwsze siwe włoski zostały zatuszowane.

Henna rzęs ? wyraziste spojrzenie nawet tuż po obudzeniu

Zabieg farbowania henną można też zafundować rzęsom. Kosmetolog zabezpieczy obszar wokół oka i precyzyjną szczoteczką naniesie barwnik na rzęsy. Dzięki temu włoski wokół oka zostaną przyciemnione ? efekt będzie szczególnie zauważalny u blondynek, które z natury mają jaśniejsze rzęsy.
Brunetki również powinny być zadowolone, ponieważ często końcówki rzęs są jaśniejsze niż reszta.

Henna ujednolica koloryt i sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Niektóre kobiety rezygnują dzięki temu z tuszu do rzęs, inne doceniają fakt, że nawet tuż po obudzeniu oko jest podkreślone.
Henna rzęs to tańsza i zdrowsza alternatywa dla przedłużania rzęs, które może osłabiać włoski.

Udostępnij nas: