Jak zwalczyć cellulit? Skuteczne metody na walkę z pomarańczową skórką

Jak zwalczyć cellulit? Skuteczne metody na walkę z pomarańczową skórkę

Admin Blog

Tylko niektóre kobiety mogą się pochwalić gładkim ciałem bez grama cellulitu. Zdecydowana większość zmaga się z nieestetyczną ?pomarańczową skórką? ? stosując diety, łykając suplementy czy korzystając z oferty gabinetów kosmetycznych. Jednym z polecanych na cellulit zabiegów jest karboksyterapia, która wykonywana regularnie może przynieść zaskakujące efekty!


Na czym polega karboksyterapia?


Jednym z nowszych odkryć medycyny estetycznej jest wykorzystywanie dwutlenku węgla do upiększania naszego ciała. Karboksyterapia to nic innego, jak wtłaczanie CO2 pod skórę. W wyniku tego procesu zwiększa się przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych. Co więcej, bezbarwny gaz wchodzi w interakcję z komórkami tłuszczowymi, wywołując lipolizę, czyli redukcję niechcianej tkanki.

Zabieg karboksyterapii polega na aplikowaniu dwutlenku węgla za pomocą igły lub pistoletu pod skórę. Dawka, ciśnienie czy głębokość iniekcji ustalane są indywidualnie ? początkowo parametry powinny być niższe i wzrastać z każdym kolejnym zabiegiem.


Kto powinien skorzystać z zabiegu karboksyterapii?


Zabieg skierowany jest do osób, które pragną pozbyć się cellulitu lub rozstępów, ale to niejedyne wskazania do jego przeprowadzenia. Podskórną iniekcję dwutlenku węgla poleca się również, by zredukować podwójny podbródek, spłycić blizny lub zmarszczki albo wyeliminować cienie pod oczami.

W przypadku cellulitu efekty są naprawdę spektakularne. Już po kilku zabiegach skóra zyskuje lepszy wygląd, jest bardziej napięta, a nierówności zostają zredukowane. W prosty sposób pozbywamy się kompleksów, a wyjście w stroju kąpielowym na plażę przestaje być problemem!

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, mało inwazyjnym i dobrze tolerowanym przez klientów. Pierwsze sesje mogą być nieco bolesne, ale jeśli wybierzemy profesjonalny i nowoczesny gabinet, wyposażony w urządzenie z funkcją podgrzewania CO2, nieprzyjemne odczucia zostaną zredukowane do minimum.

Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, alergicy, chorzy na cukrzycę i epilepsję, nosiciele wirusów, osoby poddawane terapii nowotworowej czy zażywające leki rozrzedzające krew. Po karboksyterapii niewskazana jest ekspozycja słoneczna, korzystanie z basenów, sauny i solarium czy podejmowanie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Kosmetolodzy rekomendują wykonanie serii zabiegów ? od 6 do ok. 12 ? w zależności od pożądanego efektu. Już po pierwszej wizycie w gabinecie większość osób odczuwa przyjemne uczucie lekkości w miejscu, które zostało poddane kuracji.

Udostępnij nas: