Automatycznie zapisany szkic

Jakie zabiegi na twarz polecamy latem?

Admin Blog

Lato coraz bliżej! Czy to oznacza, że powinniśmy w tym okresie omijać salony kosmetyczne, bo zabiegi na twarz nie lubią się ze słońcem? Absolutnie nie! Obalamy ten mit i polecamy kilka sprawdzonych (a przy okazji bezpiecznych) całorocznych metod upiększania!

Zabiegi odświeżające na słoneczne dni

Jednym z rekomendowanych zabiegów na lato jest peeling wykorzystujący moc argininy. Mogą go wykonywać nawet kobiety o bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze. Arginina jest aminokwasem o dużej cząsteczce, niezwykle delikatnie złuszcza, nawilża i rozjaśnia.

Efekty są widoczne od razu, ale dla maksymalnej poprawy wyglądu zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów. Można go wykonywać na skórze zniszczonej słońcem, pokrytej drobnymi zmarszczkami lub z rozszerzonymi porami. To bezpieczna opcja na lato, jak i na pozostałe pory roku ? pamiętajmy jednak, by zawsze stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym!

Zabiegi z kwasami, które można wykonywać latem

Lactipeel ? zabieg wykorzystujący właściwości kwasu mlekowego ? to idealny pomysł na relaks w upalny dzień. Podczas zabiegu kwas powoli przenika w głąb skóry, nie wywołując przy tym podrażnień. Zabieg przeznaczony jest do skóry odwodnionej, wiotkiej i z oznakami starzenia. Tuż po nim twarz jest wyraźnie nawilżona i napięta. Kwas mlekowy działa jak antyoksydant (neutralizuje wolne rodniki), a dodatkowo delikatnie rozjaśnia twarz.

Podobny efekt przyniosą też zabiegi antyoksydacyjne, szczególnie polecane latem, np. kwas ferulowy w połączeniu z witaminą C. Taki zabieg nawilża, rozświetla, odmładza skórę i dają efekt ?bankietowy? ? tuż po nim można wykonać makijaż i wybrać się na przyjęcie. Latem można też się skusić na zabieg z kwasem azelainowym ? jest on wskazany do cer problematycznych, a także z rozszerzonymi naczynkami. Cera mieszana lub tłusta polubi się natomiast z kwasem migdałowym.

Peeling kawitacyjny latem

Przegląd zabiegów na twarz, które można wykonać latem, zamyka peeling kawitacyjny. Trzeba jednak dodać, że nie zaleca się wykonywania go na opalonej skórze, a w pierwszej dobie po zabiegu nie powinno się opalać twarzy.

Istotą peelingu kawitacyjnego jest delikatne oczyszczenie mechaniczne (bez złuszczania naskórka). Twarz staje się wyraźnie gładsza, lepiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach, jest delikatnie rozjaśniona. Peeling działa bardzo łagodnie, ale skutecznie poprawia nasz wygląd i samopoczucie. Warto ? zachowując wspomniane środki ostrożności ? wykonywać go regularnie o każdej porze roku!

Udostępnij nas: