Automatycznie zapisany szkic

Karboksyterapia – co to jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Admin Blog

Karbokysterapia to jeden z zabiegów wykorzystujących odkrycia medycyny do upiększania naszego wyglądu. Polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla, co skutkuje m.in. redukcją cellulitu, rozstępów czy worków i cieni pod oczami. Dlaczego warto z niego skorzystać i na jakie efekty można liczyć?

Karboksyterapia: od leczenia schorzeń do medycyny estetycznej

Po raz pierwszy wstrzykiwanie dwutlenku węgla pod skórę zastosowano w latach 30. XX wieku. Wówczas gazem leczono schorzenia naczyniowe. Kilkadziesiąt lat później zauważono, że dwutlenek węgla ma znacznie szersze zastosowanie i można go wykorzystywać również w medycynie estetycznej.

CO2 pobudza naturalne procesy w naszym organizmie i działa wielokierunkowo: tworzy nowe naczynia krwionośne, rozszerza istniejące oraz aktywuje komórki tłuszczowe. Odpowiedzią skóry na działanie dwutlenku węgla jest wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność i elastyczność. Właśnie dlatego karboksyterapię można stosować zarówno w przypadku zaawansowanego cellulitu, jak i do likwidacji rozstępów, blizn, a nawet cieni czy worków pod oczami.

Karboksyterapia: efekty, których można się spodziewać

Wiele zależy od tego, jak wygląda nasza skóra – czy cellulit jest rozległy, czy worki pod oczami bardzo widoczne i jak głębokie są zmiany. Ogólnie jednak poleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów w kilkudniowych odstępach, przy czym pierwsze efekty zauważymy najczęściej po 4. zabiegu. Efekty to: rozbicie podskórnych grudek towarzyszących cellulitowi, wygładzenie skóry, spłycenie blizn i rozstępów, a także zniwelowanie cieni i opuchlizny pod oczami.

Warto pamiętać, że na zabieg należy umówić się do doświadczonego kosmetologa, dysponującego wysokiej jakości sprzętem, oraz gaz powinien posiadać certyfikację medyczną. Urządzenie powinno mieć funkcję podgrzewania CO2, co w znacznym stopniu minimalizuje dyskomfort związany z podskórną iniekcją.

Czy po zabiegu można od razu wrócić do pracy?

Odpowiedź brzmi: tak! Karboksyterapia nie wymaga rezygnacji z codziennej aktywności, choć w początkowym okresie po zabiegu odradzamy uprawianie sportów i podejmowanie wzmożonego wysiłku fizycznego. Na skórze tymczasowo mogą pojawić się drobne zasinienia, dlatego też nie powinno się traktować karboksyterapii jako zabiegu bankietowego. Pamiętajmy również, że skóra poddana działaniu CO2 nie powinna być opalana przez ok. 2 tygodnie.

Do przeciwwskazań należy m.in. ciąża i laktacja, alergie, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca czy epilepsja. Sam zabieg jest zupełnie bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych. Zdecydowana większość osób, która się na niego decyduje, jest w pełni zadowolona z efektów!

Udostępnij nas: