Karboksyterapia - jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?

SalonCeleste Blog

Karboksyterapia to wykorzystanie dwutlenku węgla do usuwania defektów kosmetycznych, takich jak uporczywy cellulit, rozstępy, itp. Zabieg polega na iniekcji gazu, który rozchodzi się po tkankach i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. To z kolei zapewnia lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. 

Dlaczego karboksyterapia?

Procedurę cechuje klinicznie udowodnione niwelowanie cellulitu na poziomie aż 89%. Podskórne albo śródskórne iniekcje dwutlenku węgla prowadzą do uszkodzenia adipocytów oraz wzrostu lipolizy. To z kolei powoduje rozluźnienie struktury zwłóknień i usprawnia układ limfatyczny. Dzięki temu, zabieg ten pozwala na osiągnięcie spektakularnych wyników w każdym stadium zaawansowania cellulitu. 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Warto wiedzieć, że pierwsze zmiany widoczne są już po 7 dniach od wykonania zabiegu. W tym czasie poprawie ulega mikrokrążenie, zwiększa się dystrybucja tlenu i tworzą się nowe naczynia krwionośne, które regenerują skórę.

Efekty karboksyterapii w przypadku cellulitu są trwałe, co czyni ją jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących ten nieestetyczny defekt. Warunkiem jednak jest wykonanie całej rekomendowanej serii. Dzięki temu raz na zawsze można pozbyć się nawet bardzo zaawansowanego cellulitu, który często jest źródłem kompleksów i niskiej samooceny.

Aby cieszyć się jak najlepszym efektem, warto także zadbać o siebie w kompleksowy sposób. Ważne jest stosowanie zbilansowanej diety, która dostarczy składników niezbędnych do utrzymania skóry w jak najlepszej kondycji. Warto także stosować kremy i balsamy zawierające skuteczne substancje aktywne. Pielęgnacja domowa nie zastąpi tej profesjonalnej – w naszym salonie kosmetycznym, ale pomoże utrzymać optymalne nawilżenie skóry.

Ile zabiegów zaleca się wykonać?

Liczba wizyt uzależniona jest od intensywności problemu (stopnia zaawansowania cellulitu), dlatego też ustalana jest indywidualnie. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – około 6 – 10, raz lub dwa razy na tydzień. Po osiągnięciu oczekiwanych efektów, warto wykonywać terapię utrwalającą, która utrzymuje skórę w dobrej kondycji. 

Karboksyterapia totalnie zrewolucjonizowała rynek kosmetyczny. To idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują szybkiej i spektakularnej redukcji cellulitu, zwłaszcza powyżej pierwszego stadium. Infuzja CO2 poprawia krążenie krwi, indukuje procesy regeneracyjne w skórze i rozpuszcza tkankę tłuszczową. Przy tym jest wysoce skuteczna, bezpieczna, a rezultaty są trwałe.

Udostępnij nas: