Automatycznie zapisany szkic

Kwasy na twarz – jakich efektów można się spodziewać? Peelingi chemiczne MediDerma

Admin Blog

Pod nazwą ?kwasy na twarz? kryją się różne zabiegi wykorzystujące dobroczynne dla skóry działanie kwasów (salicylowego, mlekowego i wielu innych). Mimo że trzeba je stosować z rozwagą, przynoszą spektakularne efekty i wyraźnie poprawiają wygląd skóry.

Jakie kwasy są najlepsze?

W kosmetologii wykorzystuje się właściwości kwasu salicylowego ? działa antybakteryjnie i antyseptycznie, dlatego świetnie nadaje się do skór problematycznych, trądzikowych, a także jako element terapii przeciwstarzeniowej. Kwas mlekowy z kolei nawilża i rozjaśnia skórę oraz poprawia jej owal. Kwas glikolowy redukuje blizny i rozstępy, migdałowy regeneruje pozbawioną elastyczności skórę, a azelainowy normalizuje wydzielanie sebum i zamyka rozszerzone pory.

Do zabiegów kosmetycznych można również wykorzystywać kwas trójchlorooctowy (złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia), kawowy (poprawia napięcie skóry) oraz retinol (ma silne działanie przeciwzmarszczkowe).

Jakich efektów można się spodziewać?

W zależności od tego, który kwas dobierze dla naszej skóry kosmetolog, możemy się spodziewać przede wszystkim złuszczenia i usunięcia martwego naskórka, który odsłoni świetlistą, pozbawioną zanieczyszczeń skórę. Kwasy stosuje się również po to, by przygotować twarz do kolejnych zabiegów ? ampułki nawilżające, serum i kremy będą się po prostu lepiej wchłaniać.

Kwasy są w stanie usunąć drobne blizny potrądzikowe i przebarwienia, spłycić zmarszczki czy zapobiec powstawaniu nowych wykwitów skórnych. Twarz po zabiegu z kwasami jest zwykle dokładnie oczyszczona, wyraźnie gładsza i bardziej napięta.

Peelingi chemiczne z kwasami MediDerma

To propozycja dla wszystkich kobiet, które zmagają się z opisanymi wcześniej problemami. Jeśli tylko skóra nie reaguje alergicznie na kwasy, możemy śmiało je stosować ? stężenie aktywnych substancji dobierze kosmetolog, biorąc pod uwagę m.in. wrażliwość skóry czy tendencję do powstawania naczynek.

Peelingu chemicznego nie powinny wykonywać osoby po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy (do 6 miesięcy), z opryszczką, ciężką postacią trądziku czy po doustnej terapii pochodnymi retinolu. Po wykonaniu niektórych zabiegów z kwasami nie poleca się opalania czy korzystania z sauny ? dokładne wytyczne na ten temat powinna przekazać kosmetolog.

Poza tym jednak kwasy są świetnie tolerowane przez większość klientek salonów kosmetycznych i doceniane za szybkie i zadowalające rezultaty. Sezon jesienno-zimowy to idealny moment, by zainteresować się taką formą zabiegów i cieszyć odświeżoną, pełną blasku skórą.

Udostępnij nas: