Laser na skórze, czyli innowacyjna alternatywa dla dotychczasowych metod peelingu

SalonCeleste Blog

Peeling jest specyficznym zabiegiem kosmetycznym, polegającym na usunięciu obumarłych komórek naskórka, likwidacji drobnych zanieczyszczeń i wykwitów, a także pobudzeniu skóry do szybszej regeneracji. Jeszcze do niedawna peeling odbywał się tylko za pośrednictwem metody chemicznej bądź mechanicznej, jednak szybki postęp technologiczny, który wkroczył również do medycyny estetycznej, zaowocował laserową technologią złuszczania naskórka.

Szczególną popularnością cieszy się obecnie zabieg wykonywany za pośrednictwem lasera Fotona Spectro SP, który jest metodą znacznie skuteczniejszą i bardziej precyzyjną niż mechaniczne czy chemiczne peelingi.

Fotona Spectro SP, czyli kompleksowo i skutecznie

Peeling wykonany za pomocą wysoce specjalistycznego lasera Fotona Spectro SP kompleksowo penetruje wierzchnią warstwę skóry i ma szerokie spektrum dobroczynnego działania. Zabieg sprzyja poprawie gęstości i jędrności tkanki, a tym samym wpływa na jej odmłodzenie.

Dodatkowo skutecznie likwiduje zmarszczki, uszkodzenia związane z nieodpowiednim opalaniem, a nawet drobne blizny. Dowiedziono także skuteczności peelingu laserowego w usuwaniu różnych przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry. Fotona Spectro SP sprawia, iż tkanka w bardzo szybkim czasie odzyskuje świeżość, witalność, jest elastyczna, napięta oraz ma zdrowy blask i naturalną barwę.

Zabiegi peelingu wyjątkowo dobrze i trwale wpływają na skórę osób młodych: wygładzają ją, ograniczają widoczność porów, świetnie radzą sobie z bliznami po trądziku, szorstkością, łojotokiem, a także likwidują pierwsze oznaki starzenia.

Peeling laserowy – precyzyjniej, szybciej, lepiej

Pierwotne metody peelingu były niezbyt efektywne, a ich stosowanie wiązało się nieraz z różnymi powikłaniami. Zabieg mechanicznego oddziaływania na martwe komórki naskórka, zwany mikrodermabrazją, był mało precyzyjny, a pozytywny efekt – odroczony w czasie i poprzedzony koniecznością serii wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Z kolei peeling chemiczny odbywał się przede wszystkim przy udziale aktywnych kwasów, co niosło ze sobą spore ryzyko wystąpienia niepożądanych zmian skórnych, a nawet obrzęków – w sytuacji nieprawidłowego doboru stężenia substancji czynnej albo uczulenia na jakiś środek.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Zabiegi przy użyciu lasera Fotona Spectro SP to idealna alternatywa dla dotychczasowych metod peelingu, ponieważ pożądany efekt zmian skórnych uzyskuje się nawet dziesięciokrotnie szybciej. Zwyczajowo już po kilku dniach od zabiegu laserem widoczne jest wyrównanie się kolorytu, natomiast poprawa elastyczności, gęstości i jędrności uwidacznia się sukcesywnie w ciągu kolejnych tygodni.

Po terapii laserowej skóra przechodzi proces przyspieszonej automatycznej regeneracji poprzez stymulację produkcji elastyny oraz kolagenu, przez co efekt odmłodzenia jest bardziej widoczny. Do dwóch tygodni od peelingu laserem Fotona Spectro SP nie zaleca się gorących kąpieli ani wizyt w saunie, a opalanie sugerowane jest dopiero po upływie miesiąca.

Udostępnij nas: