Laserowe usuwanie blizn - ile zabiegów potrzeba?

Laserowe usuwanie blizn – ile zabiegów potrzeba?

Admin Blog

Blizny to niechciane pamiątki po trądziku, zabiegach operacyjnych czy urazach. Często podkopują naszą pewność siebie i są źródłem wielu kompleksów. Usuwanie blizn laserem może skutecznie rozprawić się z problemem i sprawić, że skóra odzyska dawny wygląd!

Jakie blizny można usunąć laserem?

Do przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera kwalifikuje się większość blizn powstałych w wyniku: zmian trądzikowych, przebytej ospy, urazów, wypadków, operacji lub zabiegów. Bardzo często do gabinetu zgłaszają się kobiety po cesarskim cięciu lub osoby, które w przeszłości wszczepiały sobie implanty.

Blizny ze względu na strukturę dzielimy na: przerostowe (widoczne ponad powierzchnią skóry), zanikowe (cienkie, umiejscowione np. w linii skóry) oraz bliznowce (powstają najczęściej po zagojeniu rany i obejmują też obszar niezmieniony chorobowo). Jeśli blizny są przyczyną kompleksów, nie warto odkładać wizyty u kosmetologa!

Ile zabiegów potrzeba, by usunąć bliznę?

W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, wielkości i głębokości blizny, jej struktury czy umiejscowienia. Najszybciej laser zadziała na drobne, słabo widoczne defekty, nieco więcej cierpliwości wymagać będzie usuwanie grubych, rozległych blizn. Zawsze jednak już po pierwszym zabiegu można zauważyć pozytywne efekty, a najczęściej po 3-4 wizytach w gabinecie żegnamy się z problemem na dobre.

Laserowe usuwanie blizn jest metodą bardzo bezpieczną, a okres rekonwalescencji nie przekracza zazwyczaj tygodnia. W tym czasie należy stosować się do poleceń kosmetologa w zakresie pielęgnacji i higieny, a także smarować obszar poddany działaniu lasera kremami chroniącymi przed promieniowaniem słonecznym.

Na czym tak naprawdę polega laserowe usuwanie blizn?

Podczas zabiegu kosmetolog kieruje wiązkę światła laserowego na obszar zajęty przez bliznę. Wiązka przedostaje się w głąb skóry i wywołuje mikrouszkodzenia, co pobudza skórę do odnowy. Rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu, odpowiadającego za tworzenie się nowej i zdrowej tkanki. W skrócie: niszczymy to, co naszym zdaniem nie wygląda estetycznie, a równocześnie zmuszamy skórę do regeneracji. Później wystarczy tylko odrobina cierpliwości, by miejsce po zabiegu mogło się zagoić, ustalenie planu dalszego postępowania z kosmetologiem (kontrola, dodatkowe zabiegi), a blizna staje się przeszłością.

Pamiętajmy, że zanim udamy się na laserowe usuwanie blizn, wszelkie rany powinny być wygojone. Koniecznie należy zapoznać się z listą przeciwwskazań do wykonania zabiegu ? na pewno nie wolno wykonywać go u kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz u osób zażywających leki i zioła światłouczulające.

Udostępnij nas: