Mezoterapia igłowa - co to jest i kto może skorzystać z zabiegu?

Mezoterapia igłowa – co to jest i kto może skorzystać z zabiegu?

Admin Blog

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej polecanych zabiegów, gdy zależy nam na przywróceniu olśniewającego wyglądu skóry. Można go stosować na twarz, szyję, dekolt, dłonie, a nawet wykorzystywać w terapii na osłabione i wypadające włosy. Czym się charakteryzuje i czy jest bolesny?

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji aktywnych. Koktajl, który możemy zaaplikować, zawiera najczęściej kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, peptydy bądź mikroelementy. Preparat jest dobierany indywidualnie przez doświadczonego kosmetologa ? to on decyduje, których składników nasza skóra potrzebuje najbardziej.

Ponieważ zabieg polega na ostrzykiwaniu, bardzo często pojawia się pytanie o to, czy boli. W trosce o komfort pacjentów przed zabiegiem rozprowadzana jest na skórze maść znieczulająca, która redukuje nieprzyjemne doznania.

Wskazania do zabiegu

W zależności od kondycji naszej skóry, mezoterapia igłowa poprawi jej nawilżenie, uzupełni niedobory witamin, zwiększy napięcie, wspomoże mikrokrążenie i zniweluje pierwsze oznaki starzenia ? zwłaszcza w okolicach ust czy oczodołów.

Jak widać, zabieg ma bardzo szerokie zastosowanie i wiele zależy od tego, na jaką mieszankę substancji aktywnych się zdecydujemy. Co ważne, nie jest to zabieg bankietowy – przez pierwsze dni na skórze może pojawić się obrzęk, a efekty działania kwasu hialuronowego są najlepiej widoczne po kilkunastu dniach.

Co robić po mezoterapii igłowej?

Po zabiegu powinniśmy ?oszczędzać? naszą skórę. Kosmetolog podpowie, jakich preparatów używać w domu, by uniknąć podrażnień. Wskazane będą kremy łagodzące i delikatne środki oczyszczające bez dodatku mydła. Ponadto, nie zaleca się ekspozycji na słońce, korzystania z sauny i basenu, a także podejmowania wzmożonej aktywności fizycznej do 7 dni po zabiegu.

Mezoterapię najlepiej wykonywać w cyklach. Jeśli nasza skóra jest w dobrym stanie, wystarczą np. dwa zabiegi w ciągu roku. Jeśli oznaki starzenia czy utrata jędrności są bardzo widoczne, kosmetolog ustali plan zabiegów i ich częstotliwość.

Udostępnij nas: