Mezoterapia igłowa - wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Mezoterapia igłowa – wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Admin Blog

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Kompleksowe działanie tej metody sprawia, że coraz więcej pacjentów się na nią decyduje. Wygładzenie, nawilżenie, oczyszczenie i odmłodzenie skóry to tylko część efektów, jakie uzyskasz. Aby przekonać i zachęcić jak największą liczbę pacjentów, wyjaśniamy, co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej. 

Czym jest mezoterapia i jakie są jej rodzaje?

Jeśli szukasz rozwiązania, dzięki któremu w skuteczny sposób poprawisz jakość skóry, mezoterapia igłowa Kraków będzie idealnym wyborem. To innowacyjna metoda dostarczania skórze niezbędnych składników aktywnych, jakie pozwalają cieszyć się młodym i zadbanym wyglądem. Koktajle witaminowe i inne ważne substancje dostarcza się za pomocą iniekcji. Najczęściej zabieg wykonywany jest na skórze twarzy, jednak wiele pacjentów decyduje się również na inne obszary – szyję, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki. Wystarczy skonsultować się z profesjonalistą zajmującym się medycyną estetyczną, aby skonsultować swoje potrzeby i oczekiwania i dobrać idealną metodę. 

Z uwagi na coraz większą popularność zabiegu oraz szybki rozwój medycyny, dostępnych jest kilka wariantów, jeśli chodzi o samą mezoterapię. Przede wszystkim możemy zdecydować się na wspomnianą już mezoterapię igłową – to tradycyjna technika, podczas której używa się cienkiej igły. Innym wariantem jest mezoterapia bezigłowa. Preparat nakładany jest na skórę, a potem wchłaniany np. przy wykorzystaniu ultradźwięków. Innym rozwiązaniem jest mezoterapia mikroigłowa, gdzie urządzenie ma końcówkę ze specjalnymi mikroigłami. Ostatnią możliwością jest mezoterapia frakcyjna – wtedy też najpierw skóra jest frakcjonowana igiełkami, a potem nakłada się substancje aktywne.

Jakie są zalety mezoterapii igłowej? 

Niektórzy pacjenci zastanawiają się, czy rzeczywiście warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej. Dla niektórych z nich fakt nakłuwania skóry igłą jest czymś niewyobrażalnym, dlatego warto przedstawić, jakie są korzyści takiej metody. Ich spektrum jest doskonałą zachętą do przełamania lęków.

  • Przede wszystkim zabieg ma charakter uniwersalny z uwagi na to, że świetnie nawilża i może się stać świetnym elementem pielęgnacji.
  • Można go stosować na różne obszary. Mezoterapia igłowa twarzy Kraków to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych rozwiązań, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na nią w kontekście innych obszarów.
  • Zdecydowanie to skuteczny zabieg o dużej efektywności. Działa znacznie głębiej niż inne sposoby rewitalizująco-nawilżające.
  • Nakłuwanie skóry jest nieodczuwalne z uwagi na znieczulenie, a jednocześnie jest niezbędne do pobudzenia procesów naprawczych i stymulacji kolagenu.
  • To metoda bezpieczna i świetna na start dla każdego pacjenta, który szuka pierwszego dla siebie zabiegu z obszaru medycyny estetycznej.
  • Mezoterapię igłową można wykonywać przez cały rok.
  • To idealne rozwiązanie dla osób o każdym typie cery – suchej, mieszanej czy nawet trądzikowej.
  • Zabieg pozwala na nawilżenie, odżywienie skóry, redukcję zmarszczek, przywrócenie blasku i odmłodzenie.

Czy mezoterapia igłowa boli?

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl wszystkim pacjentom, którzy dopiero wahają się co do zabiegu, jest ból związany z wykorzystaniem igły. Chcemy od razu uprzedzić, że oczywiście liczne nakłucia skóry powodują dyskomfort. Jednak w trosce o zadowolenie pacjentów i oswojenie ich lęków najczęściej wykonuje się znieczulenie. To sposób na zminimalizowanie bólu. Na około pół godziny przed zabiegiem nakłada się na skórę specjalny krem znieczulający i robi onkluzję. W efekcie mezoterapia igłowa jest bezbolesna.

Udostępnij nas: