Automatycznie zapisany szkic

Na jakie zabiegi warto wybrać się jesienią?

Admin Blog

Jesień to dobry moment, by odwiedzić gabinet kosmetyczny! Nie jesteśmy narażeni na mocne promieniowanie, możemy oczyścić skórę po lecie i przygotować ją do zimy. Sprawdź, które zabiegi polecamy w nadchodzących miesiącach.

Peelingi chemiczne

Złuszczanie naskórka po lecie jest bardzo wskazane. Nie tylko odświeży nasz wygląd, ale też wspomoże regenerację skóry i sprawi, że domowa pielęgnacja stanie się bardziej skuteczna. Rodzajów peelingów chemicznych jest naprawdę wiele: możemy wybierać m.in. zabiegi z kwasem salicylowym, mlekowym, azelainowym czy ferulowym. O tym, który z nich będzie dla nas najlepszy, powinien zadecydować kosmetolog.

Peelingi chemiczne wygładzają skórę, pomagają niwelować przebarwienia, rozjaśniają, wygładzają drobne zmarszczki. Na efekt nie trzeba czekać długo ? poprawę wyglądu odnotujemy tuż po wyjściu z gabinetu. Niektóre zabiegi, np. z kwasem linolowym i cytrynianem etylu, będą idealne dla osób borykających się z trądzikiem. Peelingi chemiczne to nasz numer jeden, jeśli chodzi o powakacyjną pielęgnację!

Zabiegi laserowe

Niezależnie od tego, czy zabieg wykonujemy na twarzy, czy na ciele (np. depilacja laserowa), jednym z przeciwwskazań jest silne promieniowanie słoneczne. Skóra po takim zabiegu jest bardzo wrażliwa, skłonna do przebarwień czy tworzenia blizn. Dlatego właśnie poleca się wykonywanie wszelkich zabiegów laserowych jesienią, kiedy słońca mamy mniej i nie świeci tak agresywnie.

Po wakacyjnym opalaniu możemy zauważyć, że nasza skóra została uszkodzona i pojawiło się więcej zmarszczek. W tej sytuacji szczególnie polecamy fotoodmładzanie, która poprawia elastyczność skóry, spłyca zmarszczki i zamyka pory. Już po kilku dniach od zabiegu zauważymy, że ubyło nam lat!

Mezoterapia igłowa na jesień

Po lecie skóra dosłownie potrzebuje zastrzyku witamin, antyoksydantów i innych dobroczynnych substancji. Mezoterapia igłowa jest właśnie takim zastrzykiem. W zależności od tego, na jakie substancje aktywne się zdecydujemy, możemy liczyć na spektakularne nawilżenie, redukcję oznak starzenia, poprawę napięcia skóry? Możliwości jest naprawdę wiele. Mezoterapia igłowa to również świetne rozwiązanie przy osłabionych i wypadających włosach, a także jako element walki z cellulitem i rozstępami.

Mimo że po wakacjach czujemy się wypoczęci i pełni energii, nasza skóra często nie odzwierciedla tego stanu. Bywa przesuszona, bez blasku, pojawia się więcej niż zwykle zanieczyszczeń? To idealny moment, by rozpocząć profesjonalną pielęgnację w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu szybko odzyskamy młodzieńczy blask, a co najważniejsze ? nie będziemy musieli obawiać się silnego promieniowania słonecznego, które jest przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów.

Udostępnij nas: