Oczyszczanie skóry - dlaczego jest takie ważne?

Oczyszczanie skóry – dlaczego jest takie ważne? Profesjonalne oczyszczanie w salonie

Admin Blog

Oczyszczanie skóry jest niezwykle istotne – zarówno w kontekście codziennej pielęgnacji w domu, jak i tej w salonie kosmetycznym. To dzięki dokładnie przeprowadzonemu zabiegowi możemy cieszyć się piękną i zadbaną cerą, która ma zdrowy blask. Warto wiedzieć, dlaczego warto decydować się na profesjonalne oczyszczanie w salonie i jakie efekty przynosi taka regularna pielęgnacja.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest takie ważne?

Nasza skóra pełni bardzo wiele istotnych funkcji. Jedną z tych podstawowych jest skuteczne usuwanie wszelkich produktów przemiany materii, które są zbędne i szkodliwe. Dlatego tak ważne jest, by regularnie ją oczyszczać w dokładny sposób i przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów czy urządzeń. Dodatkowo takie zabiegi pozwalają na zapobieganie przed rozwojem chorób dermatologicznych czy rozmaitych infekcji. W efekcie poprawiamy swój własny komfort i samopoczucie każdego dnia. 

Zadbana skóra jest naszą wizytówką, ale to nie tylko o estetykę chodzi. Dopiero wtedy lepiej spełnia ona swoje funkcje. W momencie, gdy pory są zapchane, nagromadzone jest zbyt dużo sebum, cera jest przesuszona, blokowane są kanaliki, które uchodzą na jej powierzchnię. Zaburza się także jej równowaga, co doprowadza do powstania i rozwoju zmian trądzikowych. Za to czysta skóra gwarantuje nie tylko utrzymanie nawilżenia na optymalnym poziomie, nieprzetłuszczanie się jej czy odporność na infekcje.

Oczyszczanie domowymi sposobami

Mówiąc o odpowiedniej pielęgnacji skóry, trzeba mieć na uwadze zarówno domowe metody stosowane każdego dnia, jak i regularne wizyty w salonie medycyny estetycznej, gdzie pod okiem profesjonalistki możemy uzyskać spektakularny efekt. Jeśli chodzi o codzienne nawyki, trzeba pamiętać o tym, że woda nie stanowi wystarczającego produktu dogłębnego umycia twarzy. Jednocześnie mydło nie jest dobrym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń – przeciwnie, zamiast pomóc, może zaszkodzić. Sięganie po nie, by oczyścić cerę, doprowadza do przesuszeń. Wybieraj preparaty takie jak płyny micelarne, żele, pianki, zawsze mając na uwadze typ cery. 

Domowe oczyszczanie rozpoczynaj od dokładnego usunięcia makijażu aż do uzyskania czystego wacika. To pierwszy i podstawowy krok, który należy wykonać przed pójściem spać. Niedokładnie zmyty makijaż to niestety spory błąd. Następnie oczyść cerę przy użyciu dobrze dobranego kosmetyku. Ostatnim krokiem jest sięgnięcie po tonik, który wyrównuje pH skóry.

Mikrodermabrazja i peelingi chemiczne

Nie możemy pominąć tego, jak ważne są zabiegi wykonywane u kosmetyczki. To właśnie one dogłębnie oczyszczają pory, złuszczają naskórek i przywracają skórze piękny blask i nawilżenie. Wybierz się do gabinetu i zaufaj profesjonalistom, którzy odpowiednio dobiorą rodzaj zabiegu do Twoich oczekiwań i potrzeb. Jednym z polecanych sposobów na oczyszczenie skóry jest mikrodermabrazja diamentowa, która łagodnie ściera naskórek pod pełną kontrolą. Dzieje się to warstwa po warstwie, by osiągnąć zamierzony cel. Dzięki takiej metodzie możemy pozbyć się zaskórników oraz martwych komórek.

Inną propozycją jest wybór peelingu chemicznego, podczas którego kosmetyczka nakłada na skórę specjalnie dopasowany kwas. Może być to jedna lub kilka warstw tego preparatu. Wykorzystane kwasy mają bardzo czynne właściwości złuszczające i dzięki nim można skutecznie zapobiegać gromadzeniu się mas, które tworzą uporczywe zaskórniki.

Udostępnij nas: