Regularne odwiedzanie kosmetyczki nie tylko poprawia nasz wygląd i samopoczucie, ale sprawia też, że zabiegi pielęgnacyjne wykonywane później w domu są bardziej efektywne, bo kremy czy maseczki po prostu lepiej się wchłaniają. Klientki często stają przed dylematem, który z popularnych zabiegów wybrać ? peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję? Przyjrzyjmy się każdemu z nich.
Peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja ? wskazania i przeciwwskazania
Pierwszy z zabiegów przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zmagających się z trądzikiem, narzekających na widoczne, rozszerzone pory czy zaskórniki. Normalizuje przetłuszczającą się skórę, przywraca jej jędrność i świeżość. Delikatne zmarszczki mimiczne i przebarwienia stają się mniej widoczne, a cera nabiera blasku.
Mikrodermabrazja jest polecana osobom, które chcą pozbyć się blizn potrądzikowych, nierówności i zgrubień. Dociera do głębokich warstw naskórka, pobudzając wytwarzanie kolagenu i elastyny, widocznie wygładza twarz i sprawia, że skóra odzyskuje promienny wygląd.
Przeciwwskazaniami do kawitacji są m.in. ciąża, karmienie piersią, metalowe implanty w ciele, stany zapalne skóry czy choroby nowotworowe. Mikrodermabrazji nie mogą z kolei wykonywać osoby z zaawansowanym trądzikiem różowatym, ranami na skórze, brodawkami czy popękanymi naczynkami krwionośnymi.
Jak wyglądają zabiegi?
Peeling wykorzystuje zjawisko kawitacji ? pod wpływem ultradźwięków kropelki wody zamieniają się w pęcherzyki powietrza. Następnie ulegają rozpadowi, niszcząc równocześnie zrogowaciały naskórek. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny.
Mikrodermabrazja ma kilka odmian. Zabieg polega ścieraniu zrogowaciałego naskórka specjalną głowicą, a o jego parametrach decyduje kosmetyczka na podstawie oględzin naszej skóry. Po zabiegu niewskazane jest opalanie się, korzystanie z solarium czy eksponowanie twarzy na działanie silnego mrozu.
Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny ? który zabieg będzie lepszy?
Z zestawienia tych dwóch zabiegów wynika, że wszystko zależy od stanu naszej skóry. Peeling kawitacyjny jest nieco delikatniejszy, można go stosować nawet wtedy, gdy mamy rozszerzone naczynka lub trądzik. Mikrodermabrazja nieco mocniej penetruje głębsze warstwy skóry i nie można jej przeprowadzać o każdej porze roku.
Jeśli wciąż nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, w który zabieg powinniśmy zainwestować, nic nie szkodzi. Profesjonalna kosmetyczka obejrzy naszą skórę, przeprowadzi fachowy wywiad, zapyta o nasze oczekiwania i na tej podstawie dobierze najlepsze dla nas rozwiązanie.