Peeling to nie tylko pocieranie skóry ostrymi drobinkami. Masz wrażliwą cerę? Spróbuj peelingu laserowego!

SalonCeleste Blog

Peeling laserowy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z przebarwieniami, oczekują, że ich skóra będzie wyglądała zawsze młodo czy też była pozbawiona zmarszczek. 

O czym warto wiedzieć?

Lasery w medycynie estetycznej to coraz popularniejszy temat. Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest właśnie peeling laserowy. To rozwiązanie, które poleca się głównie osobom posiadającym na swojej twarzy niechciane niedoskonałości, a przecież problemy ze skórą są dość często spotykane u obu płci oraz w różnym wieku.

Co możemy osiągnąć dzięki peelingowi laserowemu?

Taki zabieg to bardzo popularne rozwiązanie. Nie jest to dziwne, ze względu na to, że wzmacnia, ujędrnia oraz odświeża skórę, a także niweluje przebarwienia i zmarszczki. Zastosowanie takiego rozwiązania spowoduje, że będziemy wyglądać znacznie młodziej oraz świeżej, a także zaopiekujemy się skórą naszej twarzy.

Jak to wygląda?

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg jest wykonywany przy użyciu lasera. W niektórych wypadkach może być to laser C02. Wtedy długość peelingu wyniesie od kwadransa do 30 minut. Wiele osób zastanawia się, czy jest bolesny – osoby posiadające bardzo wrażliwą twarz w niektórych miejscach mogą odczuwać delikatny ból. Jeśli jesteś taką osobą, to warto porozmawiać z doktorem przed peelingiem. Udzieli on nam znieczulenia miejscowego. 

Kiedy zabieg dobiegnie końca, to nasza skóra może być delikatnie zaczerwieniona. W niektórych wypadkach możemy także spotkać się z miejscowym, lekkim obrzękiem. Wszelkie takie problemy powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni. Natychmiast po peelingu możemy wrócić do codziennych zadań. Dłuższa rekonwalescencja nie jest wymagana. Mimo tego po takim zabiegu warto korzystać z kremów z wysokimi filtrami, gdyż bardzo dobrze chronią one cerę przed promieniowaniem UV.

Efekty

Pierwsze zauważalne wyniki pojawią się po kilku dniach, kiedy złuszczanie się naskórka dobiegnie końca. Z lekarzem głównym warto porozmawiać na temat ilości zabiegów. W niektórych wypadkach do uzyskania pełnej satysfakcji koniecznych jest ich kilka, a powinny być wykonywane co kilka miesięcy.

Przeciwwskazania

Peeling laserowy nie może być przeprowadzany u osób chorujących na nowotwór, epilepsję czy inne schorzenie, które wymaga terapii lekowych. Ciąża czy częste opalanie także wyklucza nas z wykonania tego zabiegu. Przed jego wykonaniem należy osobiście porozmawiać z lekarzem o przeciwwskazaniach.

Udostępnij nas: