Problem z cellulitem? Spróbuj karboksyterapii!

Problem z cellulitem? Spróbuj karboksyterapii!

SalonCeleste Blog

Cellulit to powszechny problem wielu kobiet – bez względu na wiek, wagę czy prowadzony styl życia. Oczywiście, im mniej tkanki tłuszczowej, tym słabiej będzie on widoczny, jednak wcale nie oznacza to, że szczupłe panie go nie mają! Istnieje kilka domowych sposobów na walkę z niedoskonałościami, lecz najlepsze efekty można osiągnąć przez oddanie się w ręce specjalisty. Co najskuteczniej zwalcza pomarańczową skórkę?

Karboksyterapia – nie taka nowość na rynku

Zabieg, który jest bohaterem dzisiejszego artykułu, znany jest już od 1932 roku, jednak ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy renesans. Uważany jest za jeden z przełomowych w historii medycyny estetycznej. Nie tylko ze względu na swoją skuteczność (czego dowodzi prawie 100 lat korzystania z jego dobrodziejstw), ale także wszechstronność! Karboksyterapia świetnie sprawdzi się w walce nie tylko z cellulitem, ale też z rozstępami, cieniami pod oczami oraz wspomaga ujędrnianie skóry szyi, ramion czy pośladków i ogólne wysmuklenie sylwetki.

Przebieg zabiegu

Polega on na wprowadzeniu za pomocą małej igły medycznego dwutlenku węgla pod skórę. Poprzez przenikanie, naczynia krwionośne się rozszerzają i poprawia się przepływ krwi, zaś dodatkowo pojawią się zjawisko lipolizy – czyli rozpadu tkanek tłuszczowych. Karboksyterapia jest mało inwazyjna, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji, a co najważniejsze – jej skuteczność w walce z cellulitem została potwierdzona w 89% w badaniach klinicznych!

Przeciwwskazania do wykonania karboksyterapii

Zabieg, pomimo tego że jest bezpieczny, nie może być wykonany w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią
  • zażywania antybiotyków, leków przeciwzapalnych
  • występowania opryszczki lub infekcji wirusowych i bakteryjnych
  • stanów zapalnych skóry

Warto przedyskutować wszystko ze specjalistą aby mieć pewność, że nic nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu.

Efekty i skutki uboczne

Czasami odczuwalne mogą być stan zapalny, ból, siniaki lub obrzęki i krwiaki w miejscach wkłucia – takie same objawy, które mogą wystąpić po np. pobieraniu krwi. 

Dobrodziejstwa karboksyterapii widoczne są natomiast już po pierwszym zabiegu, jednak w celu otrzymania zadowalających rezultatów rekomendowane jest wykonanie od kilku do kilkunastu w odstępach co 3 dni.

Udostępnij nas: