Przebarwienia po lecie? Wypróbuj kurację Cosmelan!

Przebarwienia po lecie? Wypróbuj kurację Cosmelan!

Admin Blog

Zdarza się, że z wakacji przywozimy pamiątkę, której wcale nie chcemy mieć. Mowa o przebarwieniach, powstających m.in. w efekcie nadmiernej ekspozycji na słońce. Ciemniejsze plamy mogą być symetryczne lub nieregularne, mogą też pojawić się piegi. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Zabieg Cosmelan ? bezbolesne i bezinwazyjne usuwanie przebarwień

Wszyscy, którzy chcieliby ujednolicić kolor skóry, powinni wypróbować kurację o nazwie Cosmelan. Składa się z dwóch etapów, wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale efekty są warte tych starań ? nie tylko pozbywamy się przebarwień, ale też odmładzamy naszą skórę i sprawiamy, że staje się gładka oraz bardziej promienna!

Na zabieg należy się umówić do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Kosmetolog na początku dokładnie obejrzy przebarwienia, omówi proces ich usuwania, a następnie nałoży na obszar objęty problemem specjalną maskę. Maski tej nie można usuwać przez kilka godzin (w przypadku niewielkich przebarwień kosmetolog może zalecić 5-godzinny czas oddziaływania maski, a jeśli plamy są spore i intensywne ? nawet do 10 godzin). Po tym czasie, już w domu, maskę zmywamy.

Drugi etap zabiegu ? pielęgnacja w domu

W drugim etapie powinniśmy postępować ściśle według zaleceń kosmetologa. Zaniedbanie tej części pielęgnacji może mieć opłakane skutki, tzn. na naszej twarzy mogą pojawić się kolejne przebarwienia! Nie warto ryzykować, zwłaszcza że drugi etap kuracji Cosmelan nie wymaga od nas wielkiego wysiłku. Wystarczy tylko aplikować na skórę specjalne preparaty: krem Cosmelan 2 oraz HydraVital Factor K.

Specyfiki te podtrzymują działanie maski nałożonej w gabinecie, zapobiegają hiperpigmentacji (czyli powstawaniu przebarwień), a także stymulują produkcję kolagenu. Osoby z przetłuszczającą się skórą mogą liczyć na normalizację wydzielania łoju, buzia z pewnością stanie się gładsza, a drobne zmarszczki przestaną być widoczne.

Domowa pielęgnacja może trwać od 3 miesięcy do pół roku. W tym okresie należy odwiedzać gabinet kosmetyczny zgodnie z zaleceniami, by kontrolować postępy i sprawdzać, czy skóra w odpowiedni sposób reaguje na aplikację kremów.

Kto i kiedy może wykonać terapię Cosmelan?

Dobra wiadomość jest taka, że na Cosmelan można umówić się o każdej porze roku i niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry posiadamy. Terapię poleca się we wszystkich typach melasmy, również w przypadku przebarwień powstałych w wyniku zmian hormonalnych lub po niektórych lekach. Jest to zupełnie bezbolesna, nieinwazyjna metoda, która przynosi szereg pozytywnych efektów ? nie tylko ujednolicenie kolorytu skóry, ale i poprawę jej kondycji.

Z zabiegu powinny jednak zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z trądzikiem, opryszczką, a także wszyscy, którzy stosują kremy lub środki zawierające witaminę A. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy Cosmelan jest dla nas, najlepiej porozmawiać z kosmetologiem ? to osoba, która najlepiej doradzi, w jaki sposób pozbyć się przebarwień.

Udostępnij nas: