Resurfacing to zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera frakcyjnego w celu odmłodzenia i liftingu skóry. W niechirurgiczny i bezpieczny sposób skóra odzyskuje jędrność, zmarszczki stają się mniej widoczne, twarz ma ładniejszy koloryt. Kto może skorzystać z resurfacingu i z czym wiąże się ten zabieg?
Resurfacing skóry ? opis zabiegu
Do wykonania zabiegu wykorzystujemy laser frakcyjny Fotona. Kosmetolog wykonuje minimalne uszkodzenia w kształcie dziurek, otoczonych zdrową skórą, pobudzając w ten sposób komórki do produkowania kolagenu i elastyny. Dzięki technice dziurkowania skóra szybko dochodzi do siebie, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Ponieważ parametry lasera można dobrać indywidualnie do różnego typu skóry i różnych problemów, z resurfacingu może skorzystać tak naprawdę każdy. Procedurę stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, biuście, dłoniach, laser zadziała też w miejscach pokrytych rozstępami lub bliznami. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 15 minut, w celu zminimalizowania dyskomfortu skórę schładza się specjalnym urządzeniem.
Przez ile dni skóra będzie podrażniona?
To zależy od indywidualnych predyspozycji, przyjmuje się jednak, że zaczerwienienie i obrzęk ustępują po ok. 2-3 dniach. Kolejnym etapem jest delikatne ciemnienie naskórka i złuszczanie. Drobnych płatków skóry nie można samodzielnie odrywać! To czas, kiedy nasza skóra się regeneruje, i musimy cierpliwie zaczekać do zakończenia etapu złuszczania.
Najczęściej już po tygodniu wszystkie mniej przyjemne konsekwencje resurfacingu ustępują, a my możemy cieszyć się odnowioną skórą! Sama regeneracja włókien kolagenu i elastyny trwa znacznie dłużej, nawet do pół roku. Przez ten czas z całą pewnością zauważymy: mniej zmarszczek, wygładzenie i napięcie, zredukowane zostaną blizny potrądzikowe i inne nierówności, które do tej pory gościły na skórze.
Kto nie powinien korzystać z resurfacingu?
Zabieg ten, jak większość zabiegów wykorzystujących siłę lasera, nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób cierpiących na choroby skórne, zażywających leki światłouczulające, antydepresyjne lub z rozrusznikiem serca. Należy odczekać pół roku po zakończeniu kuracji doustnymi retinoidami, a miesiąc ? jeśli intensywnie się opalaliśmy. Na zabieg nie możemy też umawiać się, jeśli mamy opryszczkę, jesteśmy przeziębieni lub narzekamy na osłabioną odporność.
Z pełną listą przeciwwskazań z pewnością zapozna nas kosmetolog, on również dopasuje liczbę zabiegów do kondycji skóry. Resurfacing może być jednym z etapów kilku procedur laserowych, np. fotoodmładzania T3 czy remodelingu PIANO.