Zmagasz się z intensywnym zaczerwienieniem skóry, rozszerzonymi naczynkami, które są widoczne gołym okiem albo rumieniem? Wiele osób ma problem z tymi nieestetycznymi zmianami skórnymi. Skutecznym sposobem na złagodzenie bądź usunięcie niechcianych rumieńców na twarzy jest skorzystanie ze specjalnego zabiegu laserowego.
Rumień – jak przebiega i co go nasila?
Zaczerwienienie, które powstaje na twarzy w efekcie rozszerzania się naczyń krwionośnych, to nic innego jak właśnie rumień. Jest to dość kłopotliwa i męcząca przypadłość, ponieważ oprócz samej czerwonej plamy o nieregularnym kształcie występują inne dolegliwości takie jak pieczenie skóry czy jej łuszczenie. Co więcej, bardzo często się zdarza, że rumień dotyka nie tylko sam obszar twarzy, ale także dekolt czy szyję, dlatego w niektórych przypadkach zamaskowanie go makijażem jest dość trudne. Dlatego znacznie lepiej jest poddać się profesjonalnym zabiegom, które pomagają w jego redukcji.
Rumień najczęściej nasilają promienie słoneczne, stosowane leki, stres, alkohol, ostre przyprawy i zmiana temperatury otoczenia. Jeśli nie leczymy rumienia na twarzy, może doprowadzić to do trądziku różowatego.
Jak przygotować się do zabiegu?
Aby mieć pewność, że laserowe leczenie rumienia przebiegnie poprawnie, należy wcześniej się odpowiednio do niego przygotować. Przede wszystkim na około miesiąc przed nim każda osoba powinna zrezygnować ze stosowania samoopalacza, peelingów oraz innych kosmetyków, które mogą podrażniać skórę, a także przestać przyjmować substancje z witaminą A i C oraz pić zioła. Ważne, aby zaniechać również opalania – zarówno na słońcu, jak i w solarium.
Laserowe leczenie rumienia – o czym należy wiedzieć?
Zabiegu laserowego redukowania rumieńca nie należy się obawiać, ponieważ jest on uznawany za bardzo komfortowy i bezbolesny. Najczęściej pacjenci odczuwają wyłącznie delikatne mrowienie bądź ciepło. Aby pozbyć się zmian, należy zdecydować się na 1 do 3 zabiegów, jakie powinny być wykonanie w odstępach czasowych – nie rzadziej niż co 6 tygodni. To, ile razy będziemy musieli poddać się takiemu leczeniu, wynika wyłącznie z indywidualnych predyspozycji. Najlepiej jest udać się na konsultację po około 4 tygodniach od pierwszego zabiegu, by skontrolować stan skóry i podjąć decyzję o kolejnych krokach.