Skuteczna ochrona przed zmarszczkami latem - kremy z filtrami

Skuteczna ochrona przed zmarszczkami latem – kremy z filtrami

SalonCeleste Blog

Większość kobiet marzy o pięknej opaleniźnie w lecie. Niestety, przez to często zapominają o negatywnych skutkach nadmiernej ekspozycji na słońce, do których należy przyspieszone starzenie się skóry. W jaki sposób można mu zapobiec? 

Ochrona skóry 

Wychodząc latem na słońce, nie można zapominać o nałożeniu dobrego kremu z filtrem. To podstawowy element letniej pielęgnacji, tworzący barierę ochronną i pozwalający zapobiec uszkodzeniom skóry. Jednak czym się kierować, wybierając właściwy kosmetyk dla siebie? Latem w drogeriach aż roi się od różnorodnych kremów z filtrem. Niestety, nie wszystkie mają tak samo skuteczne i bezpieczne dla skóry działanie! 

Jaki krem na lato wybrać? 

Dobry kosmetyk przeciwsłoneczny na lato musi mieć wysoki faktor SPF. Zaleca się, aby stosować kremy z filtrami o wartości co najmniej 30 SPF. Kosmetyki 6-15 SPF są co prawda tańsze, ale nie zapewniają wystarczającego bezpieczeństwa. 

Warto wiedzieć, że wskaźnik SPF oznacza jedynie ochronę przed promieniowaniem UVB, które w głównej mierze odpowiada za poparzenia. Zmarszczki i starzenie się skóry są natomiast efektem fal UVA. Aby się przed nimi zabezpieczyć, należy wybierać kosmetyki, które chronią zarówno przed promieniami UVB, jak i UVA.

Filtry zawarte w kosmetykach można podzielić na chemiczne i mineralne. Różnią się one od siebie sposobem działania: te chemiczne pochłaniają szkodliwe promieniowanie, natomiast mineralne tworzą na skórze niewidzialną barierę ochronną.

Ale jak stosować kremy z filtrami, aby ich działanie było skuteczne? Należy nakładać odpowiednią ilość kosmetyku, gdyż zbyt cienka warstwa kremu nie zapewni właściwej ochrony. 

Bardzo istotna jest także odpowiednio wczesna aplikacja. Filtr powinien być nałożony na skórę co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce. Aplikację kremu należy powtarzać po upływie około dwóch godzin (w zależności od tego, jak wysoki jest faktor – im wyższy, tym dłuższą zapewnia ochronę).

Kompleksowa pielęgnacja

Nawet stosowanie dobrych kremów z wysokimi filtrami nie zabezpiecza całkowicie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlatego ważnym elementem pielęgnacji jest też zapobieganie uszkodzeniom skóry poprzez unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, szczególnie w godzinach, kiedy światło słoneczne jest najsilniejsze (między 11 a 15). Należy również dbać o właściwe nawilżenie skóry. Dzięki temu będzie ona bardziej odporna na uszkodzenia i mniej skłonna do zmarszczek.

Udostępnij nas: