Skuteczna redukcja cellulitu? Wypróbuj karboksyterapię!

Skuteczna redukcja cellulitu? Wypróbuj karboksyterapię!

Admin Blog

Cellulit bywa zmorą nawet szczupłych kobiet. Jego pozbycie się wymaga cierpliwości i odrobiny wysiłku. A gdyby tak przyspieszyć redukcję pomarańczowej skórki i wypróbować zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia a cellulit

Różnorakie badania wskazują, że karboksyterapia może zredukować cellulit nawet w 90 procentach! Tak wysoka skuteczność jest możliwa dzięki podskórnym i śródskórnym iniekcjom CO2, działającego na komórki tłuszczowe. Gaz przekształca się w kwas węglowy, mechanicznie uszkadzający wspomniane komórki. Dodatkowo pod wpływem iniekcji w skórze tworzy się delikatny stan zapalny, pobudzający produkcję kolagenu i elastyny.

Osoby korzystające z zabiegu zyskują potrójnie: następuje niszczenie komórek tłuszczowych, tworzenie nowych naczyń krwionośnych, odpowiedzialnych za procesy naprawcze skóry, a także rozszerzenie naczyń, co przywraca prawidłowe krążenie.

Kto może skorzystać z karboksyterapii?

Iniekcja dwutlenku węgla jest polecana szczególnie osobom zmagającym się z pomarańczową skórką i rozstępami. Zadziała również w przypadku podwójnego podbródka, zmarszczek, worków czy cieni pod oczami. Wykonywany wysokiej jakości sprzętem jest zupełnie bezpieczny.

Osoby poddające się karboksyterapii mogą odczuwać w trakcie delikatne szczypanie czy rozpieranie. We wrażliwych miejscach mogą pojawić się drobne siniaki, które szybko znikają. Jeśli obawiamy się nieprzyjemnych doznań, wybierzmy gabinet oferujący zabiegi urządzeniem z funkcją podgrzewania CO2. To znacznie ogranicza dyskomfort!

By uzyskać perfekcyjne ciało, kosmetolodzy polecają wykonanie serii 6-12 zabiegów, wykonywanych co kilka dni. Jeśli chcemy wykorzystać zabieg karboksyterapii na twarz, liczbę zabiegów ustala się indywidualnie, po przeprowadzeniu wywiadu i oględzin skóry. Zazwyczaj osoby korzystające z zabiegów dostrzegają pierwsze efekty po 4-6 zabiegach (mowa tu np. o redukcji zasinień czy worków pod oczami) i po ok. 8 zabiegach w przypadku pozostałych partii ciała.

Jak jeszcze walczyć z cellulitem?

Jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów, warto dodatkowo zmienić dietę i pić dużo wody, która pomaga usuwać toksyny z organizmu oraz poprawia metabolizm. Z codziennego jadłospisu wyeliminujmy przetworzoną żywność, słodycze i ograniczmy używki.

W trakcie zabiegów karboksyterapii nie zaleca się podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego. Pamiętajmy jednak, że po wygojeniu skóry ruch jest bardzo ważny ? unikniemy w ten sposób powrotu cellulitu.

Udostępnij nas: