Skuteczne leczenie trądziku. Laserowa walka z problemem

Skuteczne leczenie trądziku. Laserowa walka z problemem

Admin Blog

Zmagasz się z kłopotliwym trądzikiem bądź bliznami? Warto spróbować laserowego leczenia trądziku, który jest niezwykle skuteczną i bezbolesną metodą. 

Jak laser działa na skórę trądzikową?

Wykorzystywanie lasera w zabiegach medycyny estetycznej jest coraz popularniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest on bardzo wszechstronny z racji emisji różnorodnego rodzaju światła, które wnika głęboko do skóry i działa na nią niezwykle korzystnie. Przede wszystkim zmniejsza on łojotok – produkcja sebum będzie ograniczona. Dodatkowo laser niszczy bakterie, które powodują rozwój trądziku oraz jego zaostrzenie, a przy tym ma działanie odkażające. Zabieg pozwoli na wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności porów, a także redukcję blizn powstałych w wyniku trądziku. Twoja skóra będzie wyglądać znacznie lepiej i zdrowiej, a jednocześnie młodziej dzięki zwiększonej produkcji kolagenu.

Laser można wykorzystywać zarówno w leczeniu trądziku pospolitego, jak i różowatego. W przypadku tego pierwszego zabieg będzie działać przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo, a zmiany trądzikowe ulegną zmniejszeniu. Z kolei drugi rodzaj charakteryzuje się zaczerwienieniem, które powodują rozszerzone naczynka. Zabieg laserem zadziała zatem na przyczynę trądziku różowatego i sprawi, że naczynia krwionośne zostaną obkurczone i zamknięte.

Dla kogo leczenie laserowe trądziku?

Zabieg laserowego leczenia trądziku jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny, dzięki czemu nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do jego zastosowania. Przede wszystkim mogą się na niego zdecydować wszystkie osoby borykające się z rozmaitymi problemami dermatologicznymi, wśród których są właśnie trądzik, ale także stany zapalne czy ropne. Jest to doskonały pomysł dla pacjentów, którzy próbowali wielu metod leczenia tej choroby – zarówno tych konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych – i żadna z nich nie okazała się skuteczna.

Niezależnie od tego, czy Twój trądzik jest spowodowany zmianami hormonalnymi, reakcją alergiczną na dietę czy nawet okresem menopauzy, możesz się zdecydować na zabieg laserem. To propozycja również dla osób, które poradziły sobie z wypryskami na twarzy, ale szukają sposobu na pozbycie się nieestetycznych blizn, które są ich pozostałością.

Laserowe leczenie trądziku – o czym trzeba pamiętać?

Na leczenie laserowe trądziku nie powinny decydować się kobiety w ciąży oraz karmiące dziecko piersią. Ponadto to ryzykowne dla osób z chorobami nowotworowymi, układu krążenia, mających wszczepione implanty, a także tych, które są nadwrażliwe na światło. Zabieg ten również nie jest rekomendowany, jeśli w pobliżu obszaru chorobowego znajdują się tatuaże. Najczęściej, aby mieć pewność o skuteczności zabiegu, należy poddać się więcej niż jednej sesji. Wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby skóry i indywidualnych predyspozycji.

Ważne, aby odpowiednio dbać o swoją skórę także bezpośrednio po samym zastosowaniu lasera. Przede wszystkim nie wolno wystawiać się na działanie słońca przez okres około 4 tygodni. Należy również zrezygnować wtedy z solarium. Trzeba zachować ostrożność i nie używać w tym czasie mydła, środków powstałych na bazie alkoholu oraz stosować produktów takich jak peelingi, które podrażnią skórę.

Udostępnij nas: