Sposób na rozszerzone naczynka? Laser FOTONA!

Sposób na rozszerzone naczynka? Laser FOTONA!

SalonCeleste Blog

Rozszerzone naczynka to utrapienie najczęściej posiadaczek cery wrażliwej. Słynne “pajączki” pojawiają się najczęściej na twarzy i na nogach. Niestety, nie jest to problem tylko estetyczny – mogą one być początkiem trądziku różowatego, a także zwiastują powstanie żylaków. Dlatego najlepiej jest nie czekać i rozprawić się z naczynkami jak najszybciej!

Powody powstawania

W czterech na pięć przypadków zmiany są spowodowane predyspozycjami genetycznymi. Mogą być też spowodowane zaburzeniami hormonalnymi oraz krążenia czy nadciśnieniem tętniczym. Jeżeli chodzi o pajączki na nogach, oprócz ekspozycji na słońce, nie sprzyja im siedzący tryb życia czy wielogodzinne stanie – szczególnie na wysokich obcasach. Problemy najbardziej uwidaczniają się latem i zimą – ze względu na wahania temperatur otoczenia oraz mróz i słońce, które rozszerzają naczynia.

Jak zapobiegać?

W początkowej fazie można powstrzymać powstawanie problemu. Do działań zapobiegawczych należą:

  • aktywność fizyczna – poprawia krążenie
  • suplementacja witamin C, K i P – wzmacniają naczynia, przez co przeciwdziałają ich pękaniu

Niestety, nie zawsze to wystarcza. Wtedy należy zdecydowanie walczyć z pajączkami i poddać zabiegowi laserowemu.

Co należy wiedzieć?

Laser jest w dzisiejszych czasach najskuteczniejszą metodą zwalczania popękanych naczynek. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać jesienią, wczesną wiosną lub podczas łagodnej zimy, aby uniknąć zmian temperatur. Potem przez kilka tygodni należy zrezygnować z gorących kąpieli i ćwiczeń oraz chronić się przed słońcem za pomocą kremów z wysokim filtrem.

System laserowy FOTONA jest jednym z najbardziej innowacyjnych ze względu na zastosowanie dwóch długości fal – dzięki temu jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla skóry. Jak wygląda sam zabieg? Czas jego trwania jest zależny od powierzchni, która jest naświetlana. Podczas niego pacjent może odczuwać kłucie lub pieczenie naświetlanej powierzchni – aby złagodzić te odczucia, przedtem można użyć kremu znieczulającego. Dyskomfort najczęściej ustępuje po godzinie. To, ile zabiegów będzie potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów, zależy indywidualnie od pacjenta. Jednak już po kilku godzinach można wypatrywać pierwszych – zdrowego napięcia i wygładzenia skóry. 

Zabieg laserem FOTONA to najlepszy sposób, aby raz na zawsze pożegnać się z uciążliwym rumieniem i cieszyć się gładką i promienną cerą!

Udostępnij nas: