Sposoby na lwią zmarszczkę - kilka rad dla zabieganych!

Sposoby na lwią zmarszczkę – kilka rad dla zabieganych!

SalonCeleste Blog

Lwia zmarszczka, czyli bruzda między brwiami, prędzej czy później pojawia się praktycznie u każdego – jest to w końcu zmiana mimiczna i wywołują ją mięśnie twarzy. Jeśli charakteryzujemy się bogatą ekspresją – często mrużymy oczy czy unosimy wysoko brwi – warto poświęcić chwilę i zastanowić się, jak można ją zniwelować. Na szczęście istnieje kilka sposobów!

Punkt pierwszy – masaż twarzy

Codzienne ćwiczenia to najprostszy sposób przeciwdziałania lwiej zmarszce. Jak je wykonywać? Nic banalniejszego! Najpierw wykonaj dokładny demakijaż. Potem dobrze jest nałożyć odrobinę naturalnego olejku i czystymi dłońmi przez około 5 minut masować czoło od zmarszczki aż do skroni.

A jeśli nie masz na to czasu? Możesz wykonywać ćwiczenia, wklepując codziennie krem. Wystarczy delikatnie masować czoło przez około pół minuty. Od czasu do czasu warto wspomagać się rollerem – miniwałkiem przeznaczonym do ćwiczeń twarzy. Pamiętajmy przy tym, że aby chronić skórę przed starzeniem, należy codziennie wklepywać w nią krem przeciwzmarszczkowy ? co najmniej z filtrem SPF 15 lub wyższym.

Punkt drugi – zabiegi kosmetyczne

Dobrze jest walczyć ze zmarszczkami także w gabinecie medycyny estetycznej. Zdecydowanie warto przyjrzeć się mezoterapii igłowej – bezinwazyjnemu zabiegowi, który polega na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych, dobranych według potrzeb pacjenta. Metoda ta skutecznie pielęgnuje twarz, przywracając jej świeży, młody wygląd. Jest w stanie zniwelować nie tylko pierwsze oznaki starzenia, ale i te zaawansowane, w tym lwie zmarszczki. W naszym salonie wykonujemy mezoterapię igłową również na całe ciało.

Punkt trzeci – dieta oraz ćwiczenia

Warto pamiętać, by trenować mięśnie twarzy i szyi codziennie, niezależnie od wieku. Nawet młode dziewczyny, wklepując co wieczór swój ulubiony krem, mogą wykonać delikatny masaż. I choć nie istnieje metoda, która pozwoli nam się pozbyć lwiej zmarszczki na zawsze, to jak najbardziej jesteśmy w stanie skutecznie ją wygładzać.

Podstawą jest systematyczne nawadnianie skóry ? picie dwóch litrów wody dziennie to absolutne minimum. Do tego upewnijmy się, że włączyliśmy w naszą dietę także warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, pestki, orzechy i ryby morskie. Nie zapominajmy też o olejach, np. oleju rzepakowym czy oliwie z oliwek.

Na koniec pamiętajmy, że skuteczna walka ze zmarszczkami mimicznymi nie jest możliwa, dopóki nałogowo palimy papierosy! Badania potwierdziły, że u palaczy zmarszczki pojawiają się częściej.

Udostępnij nas: