Ty mówisz trądzik? My mówimy: laser! FOTONA na ratunek skórze trądzikowej

Ty mówisz trądzik? My mówimy: laser! FOTONA na ratunek skórze trądzikowej

SalonCeleste Blog

Trądzik różowaty to choroba skóry, aczkolwiek stan zapalny dotyczy tak naprawdę całego organizmu. Choć objawy są bardzo uciążliwe, to jednak można się ich skutecznie pozbyć. W tym celu warto skorzystać z lasera Fotona. Poznaj wszystkie niezbędne informacje na temat tej metody, zanim zdecydujesz się umówić na wizytę.

Na czym polega zabieg?

Terapia światłem jest bardzo skuteczna w walce z tego rodzaju problemem. Wiązka wnika w głąb skóry i ogranicza produkcję sebum. Laser skutecznie przyspiesza proces gojenia się powstałych ran oraz minimalizuje ryzyko pojawienia się kolejnych. Działa efektywnie również z uwagi na właściwości odkażające i obkurczające, a dzięki wytwarzaniu odpowiedniej ilości ciepła, urządzenie jest w stanie zniszczyć bakterie. 

Wskazania i przeciwwskazania

Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane wszystkie osoby, które zmagają się z problemami skórnymi. Laser Fotona dedykowany jest więc dla wszystkich osób, które cierpią z powodu trądziku, stanów zapalnych lub ropnych. 

W niektórych przypadkach zabieg nie może zostać przeprowadzony. Do takich przeciwwskazań zalicza się sytuacje, w których pacjent cierpi na bielactwo, ma cukrzycę, nadciśnienie, chorował na nowotwór, cierpi na zaburzenia związane z krzepliwością krwi lub ma skłonności do powstawania blizn. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Już na miesiąc przed należy zaprzestać stosowania jakichkolwiek kąpieli słonecznych, zarówno w słońcu naturalnym, jak i w solarium, oraz należy odstawić zioła, takie jak nagietek czy rumianek i wszelkiego rodzaju antybiotyki. Na dwa tygodnie przed należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie używać kosmetyków na bazie alkoholu. Dzień przed nie powinno się spożywać alkoholu.

Efekty zabiegu

Widoczne są niemal natychmiast, choć pełne spektrum działania można zauważyć dopiero po pełnej kuracji. Terapia zakłada konieczność wykonania kilku sesji – od 3 do 5, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Wizyty ustalane są w cyklicznych odstępach 4-8 tygodniowych. W efekcie trądzik ulega redukcji, a skóra staje się zdecydowanie mocniejsza i bardziej odporna na wpływ czynników drażniących.

Udostępnij nas: