Automatycznie zapisany szkic

Usuwanie cellulitu skuteczną metodą, jaką jest karboksyterapia

Admin Blog

Salony kosmetyczne oferują coraz to bardziej nowoczesne i skuteczne metody walki z problemami zdrowotnymi i estetycznymi. Pojawia się również sporo ciekawych metod na rozprawienie się z tzw. pomarańczową skórką. Jeśli także i Ty szukasz sposobu, by cieszyć się gładkim ciałem i chcesz pożegnać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, bliznami i przede wszystkim cellulitem, spróbuj karboksyterapii. To przełom w medycynie estetycznej, który czyni cuda.

Karboksyterapia – co skrywa się pod tą nazwą?

Każda kobieta marzy o tym, aby jej ciało było jędrne i gładkie. Większość z pań boryka się z widocznym cellulitem, jaki skuteczne odbiera pewności siebie. Sposobem na niego jest innowacyjna i nieinwazyjna metoda odmładzania skóry przy użyciu dwutlenku węgla. Karboksyterapia zdobywa coraz większe grono zwolenników, ponieważ jest wszechstronna. Specjaliści uznają ją za przełom w kosmetologii estetycznej. Usprawnia ona procesy zwiększania ilości kolagenu oraz elastyny w skórze. Dodatkowo pomaga w rozbudowie naczyń krwionośnych. Takie szerokie działanie sprawia, że karboksyerapia przynosi doskonałe efekty w krótkim czasie.

Sam zabieg jest bardzo prosty, ponieważ polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla podskórnie bądź śródskórnie. Pod jego wpływem naczynia krwionośne się rozszerzają, a przyspieszeniu ulega rozbudowa sieci kolejnych. Dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi, która jest odpowiedzialna za transport tlenu i substancji odżywczych. Dlatego złogi tłuszczowe obecne w skórze ulegają rozbiciu, a mikrokrążenie znacząco się poprawia.

Sposób na redukcję cellulitu, czyli karboksyterapia

Jaki wpływ ma dwutlenek węgla na pomarańczową skórkę na ciele kobiety? Cellulit jest spowodowany niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w skórze. Powoduje on nieestetyczne nierówności na jej powierzchni, którym towarzyszą zmiany budowy tkanki łącznej. Podczas karboksyterapii i wstrzyknięciu dwutlenku węgla dochodzi do naturalnej reakcji skóry, jaką jest stan zapalny. To właśnie on doprowadza do stymulacji produkcji kolagenu oraz elastyny. Komórki są odżywione i odbudowane, a skóra jest wyraźnie gładsza.

Karboksyterapia to koniec kompleksów i wreszcie jędrne ciało. Aby cieszyć się optymalnym rezultatem, należy zdecydować się na serię tego typu zabiegów. Liczbę ustala się podczas konsultacji z kosmetologiem, jednak w zależności od skali problemu, jakim jest cellulit, można mówić o serii od 6 do 12 zabiegów.

Dlaczego karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem?

Karboksyterapia przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej jest zabiegiem profesjonalnym i efektywnym. Podanie medycznego dwutlenku węgla działa zarówno biochemicznie, jak i mechanicznie. Jest to udowodnione naukowo. Zjawisko rozszerzania naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi i stężenia tlenu w obszarze poddawanym zabiegowi są potwierdzone badaniami dokonanymi już 100 lat temu. Dzięki działaniu biochemicznemu karboksyterapia pozwala nie tylko na skuteczne rozprawienie się z cellulitem, ale także ogólne ujędrnienie skóry czy redukcję cieni pod oczami. Zabieg rozbija złogi tłuszczowe i prowadzi do zjawiska lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Dodatkowo dochodzi do drenażu limfatycznego, jaki odpowiada właśnie za walkę z cellulitem. Decydując się na tę metodę, wybiera się bezpieczeństwo, skuteczność i wszechstronność, które przedkładają się na zjawiskowe efekty.

Udostępnij nas: