Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonywać w ciąży

Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonywać w ciąży

Salon Celeste Blog

Ciąża to piękny i niezwykle ważny czas w życiu kobiety. To także pora pewnych wyrzeczeń, na które przyszłe mamy decydują się, aby zadbać o zdrowie swojego dziecka. Dotyczą one nie tylko diety i trybu życia, ale również zabiegów pielęgnacyjnych.

Największą ostrożność w zakresie doboru pielęgnacji należy zachować w pierwszym trymestrze. To właśnie wtedy rozwój dziecka przebiega najbardziej intensywnie. Jest to także okres, w którym najczęściej dochodzi do poronienia. Aby maksymalnie ograniczyć wszelkie zagrożenia, stosowanie zabiegów kosmetycznych warto zatem pozostawić na drugą połowę ciąży.

Kobiety oczekujące dziecka bardzo często poszukują informacji na temat możliwości usuwania ewentualnych rozstępów. Należy pamiętać, że w tym okresie nie wolno poddawać się kuracjom wykorzystującym lasery, fale ultradźwiękowe czy inne inwazyjne metody. Na takie zabiegi jak laserowe usuwanie rozstępów można pozwolić sobie dopiero po ciąży.

Choć pielęgnacja w ciała w tym czasie jest bardzo ważna, nie wszystkie metody służą dobru przyszłej mamy i maleństwa. Podpowiadamy zatem, które zabiegi są dla nich w pełni bezpieczne:

Pielęgnacja z wykorzystaniem nanomasek, czyli tak zwanych płatów kolagenowych, nasączonych kwasem hialuronowym lub witaminą C. Zabieg taki jest zupełnie nieinwazyjny, a jednocześnie zapewnia doskonałe odżywienie i nawilżenie skóry.

 

Zabiegi oczyszczające w połączeniu delikatnymi peelingami chemicznymi

Nieinwazyjne zabiegi oczyszczające pomogą utrzymać promienny wygląd twarzy i usunąć niedoskonałości. Stosowanie peelingów chemicznych o delikatnym stężeniu powoduje, że jest to metoda całkowicie bezpieczna.

 

Naszym pacjentkom polecamy szczególnie:

  • Argipeel – zabieg odświeżający dla skóry bardzo wrażliwej, mający na celu odświeżenie, rozświetlenie oraz antyoksydację delikatnej cery. Można powtarzać go co 7-14 dni, o każdej porze roku. Nie wywołuje złuszczania naskórka, a zastosowanie specjalnego aminokwasu – argininy – pozwala na uniknięcie podrażnień.
  • Mandelac Peel – zabieg o działaniu odświeżająco-rozświetlającym oraz nawilżającym. Wykorzystuje się do niego produkty na bazie kwasu migdałowego. Można stosować go co 7-14 dni, a dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się minimum 4 powtórzenia. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, działa przeciwzmarszczkowo i nie wywołuje złuszczania naskórka.
  • Lactipeel – intensywne nawilżanie z wykorzystaniem kwasu mlekowego, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego pH skóry. Działa nawilżająco poprzez przyciąganie i utrzymywanie wody w warstwie rogowej skóry. Dodatkowo poprawia funkcje ochronne skóry. Zabieg ten dedykowany jest skórze wiotkiej, odwodnionej, z oznakami starzenia. Można wykonywać go co 7-14 dni, bez względu na porę roku. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się minimum 4 powtórzenia.

 

Zabiegi dotleniające i antyoksydacyjne

To kolejny świetny sposób na regenerację zmęczonej skóry twarzy. Pomaga on także w zapobieganiu i usuwaniu przebarwień, które mogą pojawić się w trakcie ciąży. Jednym z takich zabiegów jest Ferulac Classic z witaminą C. Zastosowanie kwasu ferulowego wzmacnia pozytywne działanie witamin C i E. Pomaga on także zneutralizować wolne rodniki i chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym. To metoda nadająca się dla każdego typu cery, przynosząca natychmiastowe efekty w postaci odświeżenia, rozświetlenia oraz ujędrnienia nawet bardzo zmęczonej skóry.

Udostępnij nas: