Automatycznie zapisany szkic

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Admin Blog

Kwas hialuronowy w skórze ma za zadanie utrzymywanie jej prawidłowego poziomu nawilżenia i jędrności. Jednak z biegiem czasu, któremu towarzyszy proces starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze. W efekcie pojawiają się zmarszczki, skóra staje się bardziej wiotka, mniej sprężysta i bardziej wysuszona. Negatywne konsekwencje można zniwelować za pomocą zabiegów kosmetycznych oraz preparatów, zawierających kwas hialuronowy.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg, który bazuje na podaniu kwasu hialuronowego poprzedzony jest konsultacją lekarską. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do zabiegów, jak ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, dolegliwości systemu autoimmunologicznego czy zapalenia i poważne zmiany skórne (zapalenia, blizny przerostowe). Oczywiście, zabiegi nie są przeprowadzane również u osób z alergią lub nadwrażliwością na kwas hialuronowy. Wszelkie przeciwwskazania są wykluczane w pierwszej fazie, czyli w trakcie wywiadu lekarskiego.

W kolejnym kroku ustalany jest zakres zabiegu i jego miejsce. Pacjent najczęściej zmuszony jest podpisać stosowne oświadczenia oraz zgodę na zabieg, w których deklaruję świadomość formy i konsekwencji wynikających z zabiegu.

Skóra przed zabiegiem zostaje oczyszczona i odkażona, a pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Mimo tego, w trakcie zabiegu może pojawić się delikatny dyskomfort czy tymczasowy lekki ból. Preparaty hialuronowe mają w większości postać krystalicznego żelu o dużej elastyczności.

W celu poprawienia jędrności i zredukowania zmarszczek preparat z kwasem hialuronowym zostaje wprowadzony za pomocą cienkiej igły pod skórę na linii zmarszczek. Działanie preparatu powoduje szybkie wiązanie wody w skórze, dzięki czemu powiększa on swoją objętość i daje efekt wygładzenia.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu pacjent otrzymuje wskazówki na temat pielęgnacji skóry. Zasady mają jednocześnie charakter profilaktyczny i utrwalający, gdyż stosowanie się do nich ma zapobiec ewentualnym powikłaniom i zachować efekty przez najdłuższy możliwy okres. Zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów (ok. 2 litry wody) dziennie oraz unikanie wysokich temperatur (np. solarium, sauna) czy wystawiania skóry na intensywne słońce.

W razie konieczności umawiana jest kolejna wizyta na powtarzanie zabiegu, gdy efekty pierwszego są niezadowalające dla pacjenta. Często potrzebne jest kilka wizyt dla optymalnego efektu w zależności od potrzeb skóry i zaawansowania procesu starzenia.

Efekt zabiegów hialuronowych

Dzięki zabiegom wykorzystującym kwas hialuronowy, skóra zostaje dogłębnie nawilżona oraz wygładzona. Następuje szybsza regeneracja, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Działanie zabiegów z kwasem hialuronowym jest w zasadzie natychmiastowe, a efekty widoczne po pierwszym zastosowaniu. Niestety, nie są one permanentne, stąd też konieczność powtarzania zabiegów dla utrzymania rezultatów. Pozytywne efekty utrzymują się najczęściej w przedziale 9-12 miesięcy.

Udostępnij nas: