Zamykanie naczynek - jaka metoda najlepsza?

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

SalonCeleste Blog

Usuwanie pajączków to dla sporej części współczesnych kobiet bardzo istotna kwestia, gdyż wpływa na ich samopoczucie. Na szczęście zamykanie naczynek jest zabiegiem medycyny estetycznej, który skutkuje bardzo zadowalającymi rezultatami. A jakie metody mamy do wyboru?

Jak leczymy pajączki?

Nie ma co się oszukiwać, rozszerzone naczynka poważnie utrudniają życie sporej części ludzi. Medycyna estetyczna stara się z tym walczyć i to właśnie laserowe ich usuwanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. To bardzo bezpieczna oraz zupełnie nieinwazyjna metoda. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. W czasie przeprowadzania zabiegu mamy do czynienia z podgrzewaniem nieco głębszych warstw skóry. Takie działanie skutkuje wzrostem produkcji elastyny i kolagenu. Co nam to daje? Znacznie gładszą, jędrniejszą oraz bardziej elastyczną skórę, która wygląda zdrowo.

Jaka metoda zamykania naczynek jest najlepsza?

Z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wyżej opisany zabieg, w którego czasie wykorzystuje się diodowy laser, urządzenia LPL czy też laser barwnikowo-pulsacyjny. Tak zwana elektrokoagulacja to także sposób na pozbycie się rozszerzonych naczynek, jednak wykorzystanie lasera jest znacznie szybsze oraz skuteczniejsze. Przed podjęciem decyzji odnośnie do zabiegu, należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie przeciwwskazania oraz zalecenia, do których należy stosować się po wyjściu z gabinetu. 

Ile wizyt jest potrzebne?

To, jak wielka ilość powtórzeń będzie potrzebna, jest zależne głównie od zaawansowania danego problemu. W większości wypadków, jeśli wcześniej pojawimy się u lekarza, znacznie prościej będzie nam się pozbyć konkretnego problemu. W przypadku gdy stadium jest dość zaawansowane, będziemy musieli liczyć się z koniecznością kilkukrotnego powtarzania zabiegu. Rumień oraz rozszerzone naczynka mają bardzo dużą tendencję do nawracania, dlatego niekiedy potrzebne jest systematyczne leczenie.

Przeciwwskazania

Mimo tego, że zamykanie naczynek przeprowadzane za pomocą lasera jest bardzo bezpiecznym procesem, to istnieją pewne czynniki wykluczające jego zastosowanie. Mówimy przede wszystkim o kobietach w ciąży oraz tych, które karmią piersią. Osoby borykające się z takimi problemami jak łuszczyca, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi czy bielactwo, także powinny zrezygnować z zabiegu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z siniakami, infekcjami skóry czy przebarwieniami, także warto odpuścić sobie tę formę medycyny estetycznej.

Udostępnij nas: