Karboksyterapia – zabieg na cellulit

Opis ogólny zabiegu


Karboksyterapia jest zabiegiem wykonywanym w celach terapeutycznych przy użyciu dwutlenku węgla podawanego w stanie gazowym drogą podskórną. CO2 jest bezbarwnym i bezzapachowym gazem, który jest znany w medycynie od wielu lat. Wzmaga on naturalne procesy w organizmie dzięki czemu ma także swoje zastosowanie w medycynie estetycznej.

W roku 1932, w sanatorium Royat we Francji, rozpoczęto wstrzykiwanie dwutlenku węgla podskórnie, aby wykorzystać jego skutki farmakologiczne przede wszystkim w leczeniu schorzeń o podłożu naczyniowym.
Karboksyterapia została wprowadzona do świata medycyny estetycznej przez Luigi Parassoni w 1995r., przy okazji XVI Krajowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Rzymie. Już wtedy rozpowszechniano tę metodę jako jedną z najskuteczniejszych w leczeniu zaawansowanego cellulitu.

 

usuwanie cellulitu kraków

Skuteczna redukcja cellulitu


Infuzja CO2 powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Gromadzone zostają naturalne czynniki wzrostu, m.in. VEGF będący czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyniowego. VEGF to grupa istotnych białek biorących udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych i nowotworzeniu naczyń włosowatych w tkankach czyli angiogenezie. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa kmórek.

Reakcją skóry na iniekcje CO2 jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na aplikację CO2. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe. W wyniku karboksyterapii poprawie ulega metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Duże stężenie CO2 powoduje efekt Bohra. Zmniejszając powinowactwo hemoglobiny do tlenu.

Działanie karboksyterapii na cellulit


Cellulit czyli lipodystrofia tkanki łącznej spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona.
Chcąc osiągnąć optymalne rezultaty zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w ilości od 6 do 12.

Pełna mobilizacja ciała


Podanie medycznego gazu wywołuje szereg pozytywnych procesów, dzięki którym poprawie ulega wygląd i ogólna kondycja skóry. Do najważniejszych zaliczamy:

 • tworzenie nowych naczyń krwionośnych  – czego rezultatem jest nasilenie procesów naprawczych skóry,
 • aktywację komórek tłuszczowych  – co uaktywnia proces rozkładu tłuszczów,
 • rozszerzenie naczyń  – dzięki czemu przywrócone zostaje prawidłowe krążenie.

Najlepsze efekty karboksyterapii uzyskamy jedynie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, który daje możliwość precyzyjnej regulacji przepływu dwutlenku węgla. Dzięki temu terapia przynosi spektakularne rezultaty, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Bardzo ważne jest także, aby wykorzystywane urządzenie posiadało funkcję podgrzewania gazu CO2. Pozwala ona na znaczne ograniczenie odczuć bólowych u pacjentów, co bardzo pomaga w prowadzeniu kuracji.

W celu osiągnięcia maksymalnych efektów, zalecamy poddanie się karboksyterapii w serii 6-12 zabiegów, wykonywanych co 2-3 dni. Pierwsze korzystne zmiany zaobserwować można już po 4-6 zabiegach – w przypadku skóry w okolicach oczu oraz 8-12 w przypadku pozostałych obszarów ciała.

Dla kogo jest zabieg – WSKAZANIA

 • cellulit
 • podwójny podbródek,
 • rozstępy,
 • blizny
 • zmarszczki
 • worki i cienie pod oczami,

Dlaczego warto z niego skorzystać – jakich efektów można się spodziewać ?

 • redukcja cellulitu
 • redukcja podwójnego podbródka
 • redukcja rozstępów
 • spłycenie blizn
 • spłycenie i redukcja zmarszczki
 • redukcja worków i cieni pod oczami
 • rewitalizacja skóry twarzy (także okolic oczu), szyi i dekoltu

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ZABIEGU

 • ciąża oraz laktacja
 • obecność wirusa HIV i WZW
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • alergie
 • stany zapalne skóry
 • terapie przeciwnowotworowe
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU – co należy robić

 • Zabezpieczaj skórę przed słońcem stosując filtry UV.

POSTEPOWANIE PO ZABIEGU – czego nie należy robić

 • Bezpośrednio po zabiegu, jak również w okresie gojenia unikaj wysiłku fizycznego
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne ok 14 dni po zabiegu
 • Unikaj korzystania z sauny, solariów oraz basenów ok 7 dni po zabiegu.

Pożegnaj się z nieestetycznym i uporczywym cellulitem czy rozstępami, z którymi mierzysz się bezskutecznie od długiego czasu. Karboksyterapia to terapia medycznym dwutlenkiem węgla, która spotkała się z ogromnym uznaniem w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest efektywna, a przy tym bardzo wszechstronna, w związku z czym stosuje się ją w leczeniu różnorodnych schorzeń. W naszym gabinecie możesz szybko i skutecznie odmłodzić swoją skórę, wybierając tę innowacyjną metodę. Jeśli borykasz się z cellulitem, rozstępami czy narzekasz na brak jędrności skóry, to idealny zabieg dla Ciebie, który przyniesie zadowalające działanie.

Karboksyterapia cellulit, rozstępy – Kraków


Zabieg karboksyterapii polega na infuzji medycznego dwutlenku węgla. Podczas niego aplikuje się śródskórnie lub podskórnie gaz poprzez mikronakłucia. Ilość podawanego preparatu jest ściśle kontrolowana przez specjalistyczne narzędzie posiadające niezbędne certyfikaty oraz zgody. Jest ona odmierzana w precyzyjny sposób i podawana przy użyciu bardzo cienkiej igły. Dzięki temu karboksyterapia stanowi metodę w pełni bezpieczną i przemyślaną. Aplikowany gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, a następnie rozszerza naczynia i zwiększa przepływ zarówno krwi, jak i tlenu oraz składników odżywczych, które docierają do obszaru objętego leczeniem. W efekcie nasze mikrokrążenie jest znacznie poprawione, a komórki odnowione.

Karboksyterapia poprawia metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu, co pozwala na skuteczne wymodelowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej. Dlatego też jest szczególnie polecana w medycynie estetycznej, ponieważ pomaga w walce z cellulitem, rozstępami, bliznami. Dodatkowo sprawia ona, że cienie czy obrzęki pod oczami są zlikwidowane, proces wypadania włosów zatrzymany, skóra jest znacznie bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki zredukowane. Wszystko w zależności od tego, w jakim obszarze będzie zaaplikowany dwutlenek węgla. Warto skonsultować się ze specjalistą, by poznać wszystkie skutki tego innowacyjnego i polecanego zabiegu.

Zabieg karboksyterapii Kraków – dlaczego warto wybrać?


Zabieg karboksyterapii jest bardzo polecany wielu osobom z uwagi na swoją wszechstronność. Można go przeprowadzić na dowolnej partii ciała, co czyni go uniwersalnym. Medyczny dwutlenek węgla jest z powodzeniem podawany na twarzy, głowie, udach, pośladkach, brzuchu, dłoniach czy łydkach. Stanowi on sposób na poprawę wyglądu skóry, zwiększenie ilości kolagenu i napięcia partii skóry. Dzięki temu stanie się ona jędrna oraz gładka. To efektywne rozwiązanie na uporczywą tkankę tłuszczową. Jeśli nie masz już pomysłu, w jaki sposób wymodelować ciało albo pozbyć się nieestetycznych fałdek czy cellulitu, to idealny wybór dla Ciebie. Niektóre osoby mają spory problem z uzyskaniem pożądanych efektów, mimo że przestrzegają diety czy podejmują regularną aktywność fizyczną. Karboksyterapia to świetny sposób, by w końcu uporać się z tym, co odejmuje pewności siebie.

Karboksyterapia brzuch, uda i nie tylko


Karboksyterapia jest prawdziwym hitem medycyny estetycznej. Warto się zdecydować na taki zabieg z uwagi na jego wszechstronność. Można z powodzeniem zaaplikować medyczny dwutlenek węgla na dowolnej partii ciała, ciesząc się wysoką skutecznością.

 • Karboksyterapia – brzuch: zabieg pozwala na efektywną redukcję zarówno cellulitu, jak i tkanki tłuszczowej;
 • Karboksyterapia – uda i nogi: metoda pozwala na wysmuklenie łydek, kolan, ud, pośladków, a przy tym ujędrnienie skóry oraz zredukowanie tkanki tłuszczowej;
 • Karboksyterapia – rozstępy oraz blizny: to sposób na szybką regenerację tkanek i redukcję widoczności wszelkich nieestetycznych defektów, które występują na ciele;
 • Karboksyterapia – twarz: zabieg można zastosować zarówno wokół oczu, jak i na szyi, dekolcie, podbródku. Pozwala on na eliminację zmarszczek, cieni, pogrubienie naskórka, zwiększenie produkcji kolagenu oraz redukcję zmarszczek.
  •  

   Cennik karboksyterapii

   Redukcja cellulitu / Działanie na tkankę tłuszczową od 300zł*
   Ujędrnianie / Poprawa napięcia skóry od 200zł*

   *w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi

   Karboksyterapia – Pakiety

   Zalecana seria zabiegów karboksyterapii niezależnie od okolicy to mniej więcej od 6 do 12

   Pakiet Rabat
   6 zabiegów -10%
   8 zabiegów -15%
   12 zabiegów -20%

   Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów zalecamy terapię łączoną: Karboksyterapia i Endermologia.
   (W przypadku terapii łączonych pakiety oraz ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie z Pacjentem podczas konsultacji.)

   Usuwanie cellulitu w Krakowie

   Umów się na zabieg w naszym salonie i pozbądź się cellulitu!

Skontaktuj się