Karboksyterapia – zabieg na cellulit

Karboksyterapia jest zabiegiem wykonywanym w celach terapeutycznych przy użyciu dwutlenku węgla podawanego w stanie gazowym drogą podskórną. CO2 jest bezbarwnym i bezzapachowym gazem, który jest znany w medycynie od wielu lat. Wzmaga on naturalne procesy w organizmie dzięki czemu ma także swoje zastosowanie w medycynie estetycznej.

W roku 1932, w sanatorium Royat we Francji, rozpoczęto wstrzykiwanie dwutlenku węgla podskórnie, aby wykorzystać jego skutki farmakologiczne przede wszystkim w leczeniu schorzeń o podłożu naczyniowym.
Karboksyterapia została wprowadzona do świata medycyny estetycznej przez Luigi Parassoni w 1995r., przy okazji XVI Krajowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Rzymie. Już wtedy rozpowszechniano tę metodę jako jedną z najskuteczniejszych w leczeniu zaawansowanego cellulitu.

usuwanie cellulitu kraków

Skuteczna redukcja cellulitu

Infuzja CO2 powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Gromadzone zostają naturalne czynniki wzrostu, m.in. VEGF będący czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyniowego. VEGF to grupa istotnych białek biorących udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych i nowotworzeniu naczyń włosowatych w tkankach czyli angiogenezie. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa kmórek.

Reakcją skóry na iniekcje CO2 jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na aplikację CO2. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe. W wyniku karboksyterapii poprawie ulega metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Duże stężenie CO2 powoduje efekt Bohra. Zmniejszając powinowactwo hemoglobiny do tlenu.

Działanie karboksyterapii na cellulit

Cellulit czyli lipodystrofia tkanki łącznej spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona.
Chcąc osiągnąć optymalne rezultaty zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w ilości od 6 do 12.

Cennik karboksyterapii

Redukcja cellulitu / Działanie na tkankę tłuszczowąod 300zł*
Ujędrnianie / Poprawa napięcia skóryod 200zł*

*w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi

Karboksyterapia – Pakiety

Zalecana seria zabiegów karboksyterapii niezależnie od okolicy to mniej więcej od 6 do 12

PakietRabat
6 zabiegów-10%
8 zabiegów-15%
12 zabiegów-20%

Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów zalecamy terapię łączoną: Karboksyterapia i Endermologia.
(W przypadku terapii łączonych pakiety oraz ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie z Pacjentem podczas konsultacji.)

Usuwanie cellulitu w Krakowie

Umów się na zabieg w naszym salonie i pozbądź się cellulitu!

Skontaktuj się