Leczenie i redukcja rumienia

Opis ogólny zabiegu

Skuteczne usuwanie rumienia na twarzy

Wiele osób zastanawia się, jak leczyć rumień na twarzy. Nowoczesna technologia sprawia, że jest to zabieg niezwykle prosty i efektywny. Leczenie rumienia odbywa się za pomocą lasera. W trakcie zabiegu laser emituję energię, która dociera w głąb naczynka, gdzie zostaje pochłonięta przez barwnik zawarty w naczyniach krwionośnych hemoglobinę.  W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają.

Laserowe leczenie rumienia

Rumień na twarzy, to bardzo uciążliwa dolegliwość, której warto pozbyć się jak najszybciej. Laserowe leczenie rumienia na twarzy możliwe jest u osób w każdym wieku. Problematyczne zmiany naczyniowe tworzące rumień, mogą być znacznie zredukowane nawet po kilku zabiegach. Rumień twarzy u dorosłych posiada zazwyczaj bardziej zaawansowaną formę. Dla lepszej skuteczności powinno się przeprowadzić około 3-6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

W dzisiejszych czasach leczenie rumienia twarzy za pomocą lasera nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji- jest rozwiązaniem skutecznym, a także bezinwazyjnym. Za pomocą lasera można nie tylko zredukować rumień, ale również zamknąć naczynia krwionośne.

Dla kogo jest zabieg – WSKAZANIA

Zabieg jest rekomendowany osobom z tendencją do rumienia oraz osobom z trądzikiem różowatym.

Dlaczego warto z niego skorzystać – jakich efektów można się spodziewać?

W efekcie terapii laserem Fotona Spectro SP zmiany chorobowe ? rumień i trądzik różowaty ulegają redukcji . Skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na wpływ czynników drażniących. Pełna , kompleksowa terapia trwa około 3 do 5 sesji przeprowadzonych w odstępach 4-8 tygodniowych .

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ZABIEGÓW Z UZYCIEM LASERA FOTONA SPECTRO SP

 • bycie w ciąży oraz laktacja
 • opalenizna 1 miesiąc
 • leki światłouczulające (tetracykliny, retinoidy)
 • zioła (nagietek, dziurawiec, rumianek, ? należy zaprzestać stosowania na 4 tygodnie wcześniej)
 • picie alkoholu 24 h wcześniej
 • choroba – bielactwo
 • padaczka
 • czynne choroby autoimmunologiczne
 • nieprawidłowości krzepnięcia krwi, spożywanie leków, które ją zmniejszają lub zwiększają 
 • predyspozycje do tworzenia bliznowców oraz skłonności do powstawania blizn hipertroficznych
 • choroby nowotworowe (przebyte lub obecne), szczególnie czerniak złośliwy, powracający nowotwór skóry, zmiany wskazujące na ryzyko raka
 • AIDS, wirus HIV
 • żółtaczka B, C
 • schorzenia hormonalne, endokrynologiczne
 • przyjmowanie leku Accutan – aktualna terapia lub 6 miesiąc po
 • przyjmowanie sterydów
 • wrażliwa i sucha skóra
 • nieunormowana choroba cukrzycy
 • choroba nadciśnienia, serca, naczyń krwionośnych
 • antybiotyki na 1 miesiąc przed
 • stany zapalne, infekcje wirusowe lub bakteryjne na skórze, na której będzie wykonywany zabieg
 • wykorzystywanie środków zawierających witaminę A w postaci kremów, maści, toników i tabletek
 • kosmetyki zawierające alkohol (do 2 tyg. przed)

Zabieg a leki? Na co należy uważać?

Ważną przeszkodą do laseroterapii jest fakt zażywania leków i ziół światłouczulających. Pominięcie tego przeciwwskazania może spowodować komplikacje i skutki uboczne jak np. przebarwienia. Jesli nie jesteś pewna czy leki, które zażywasz są światłouczulające, powiedz o tym przed zabiegiem, na pewno doradzimy. Posiadamy też listę substancji zaliczanych do światłouczulających.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU ? Co należy robić

Po zabiegu redukcji rumienia na skórze występuje zaczerwienie o średnim lub intensywnym nasileniu. Rumień może utrzymywać się do 7 dni od wykonania zabiegu.

 • W  pierwszym tygodniu po zabiegu zrezygnuj ze stosowania produktów pielęgnacyjnych innych niż zalecone przez osobę wykonującą zabieg, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.
 • Oczyszczaj skórą łagodnymi preparatami myjącymi bez dodatku mydła.
 • Stosuj kremy łagodzące i przyspieszające regenerację naskórka.
 • Zabezpieczaj skórę przed słonce stosując filtry UV.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU – Czego nie należy robić?

 • Bezpośrednio po zabiegu, jak również w okresie gojenia unikaj wysiłku fizycznego
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne ok 14 dni po zabiegu
 • Unikaj korzystania z sauny, solariów oraz basenów ok 7 dni po zabiegu.

Usuwanie rumienia Kraków – co powoduje zaczerwienienie na twarzy?

Zastanawiasz się, co jest przyczyną rumienia naczyniowego, który pojawia się na twarzy i odbiera pewności siebie? Powodów tego problemu jest naprawdę wiele – mają one podłoże zarówno genetyczne, jak i cywilizacyjne czy środowiskowe. Często nakładają się one na siebie i doprowadzają do potęgowania występowania zmian chorobowych. W efekcie objawy są większe, niekiedy jeszcze bardziej uciążliwe. Dlatego tak ważna jest świadomość, że laserowe usuwanie rumienia Kraków może przynieść ulgę i zadziałać pozytywnie na występujące zaczerwienienie, które widać gołym okiem. Seria zabiegów wykonana przez profesjonalistę w gabinecie medycyny estetycznej to nie tylko poprawa wyglądu, ale także samopoczucia.

Jeśli chodzi o przyczyny rumienia, to warto wiedzieć, że należą do nich m.in.: różnorodne predyspozycje genetyczne, ekspozycja na słońce lub światło solaryjne, a nawet ekspozycja na wiatr. Warunki atmosferyczne mają duży wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasza skóra, szczególnie jeśli mowa o jasnym fototypie. Jednak to nie koniec – także przewlekły stres, nagłe skoki temperatury, duży wysiłek fizyczny, dieta i wszelkie nietolerancje pokarmowe, przyjmowanie konkretnych leków (np. rozszerzających naczynia krwionośne bądź sterydów) mogą wywołać te mało estetyczne zmiany na skórze. 

Leczenie rumienia laserem Kraków – kiedy wybrać zabieg?

Zauważasz na swojej skórze nietypowe zmiany i jej zaczerwienienie? Nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy i ulgi, jaką mogą przynieść odpowiednio dobrane zabiegi. Laserowe leczenie rumienia to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą dodać sobie więcej pewności siebie i poprawić kondycję skóry. Im wcześniej zareagujesz, tym lepsze efekty utrzymasz. Dlatego nie warto odkładać tego w czasie, a skorzystać z pomocy kosmetologa już w pierwszych fazach tej zmiany skórnej. Jeśli zauważasz u siebie wzmożoną wrażliwość naczyń krwionośnych, rumień, który się pojawia i ustępuje, zaczerwienienie pod wpływem emocji czy wzrostu ciśnienia albo skoków temperatury i pojedyncze rozszerzenia naczyń – od razu reaguj.

Czy laser na rumień Kraków to dobry pomysł?

Marzysz o tym, aby w końcu zyskać pewność siebie, poprawić swój wygląd i samopoczucie? Usuwanie rumienia na twarzy Kraków może okazać się doskonałym rozwiązanie. Stosując tę nowoczesną i niezwykle skuteczną metodę, można osiągnąć świetne efekty w bezpieczny i kontrolowany sposób. Przede wszystkim, korzystając z profesjonalnych usług kosmetologa, masz szansę, by zmniejszyć lub nawet całkowicie usunąć zmiany naczyniowe, które występują na skórze. Ponadto poprawi się jej koloryt, który będzie ujednolicony. Widoczne gołym okiem pory zostaną spłycone, a cera stanie się jędrniejsza, dzięki stymulacji włókien kolagenowych.

Nie tylko będziesz wyglądać zdrowiej, ale także młodziej. Przekonaj się o tym i skorzystaj z innowacyjnego rozwiązania, które proponujemy naszym klientom. Oczywiście wszystko odbywa się w pełni kontrolowany i dopasowany do indywidualnych potrzeb sposób – najpierw prowadzimy ocenę stanu skóry i konsultację, by potem zaproponować plan leczenia – liczbę zabiegów oraz rozłożenie ich w czasie.

leczenie rumienia twarzy

Cennik zabiegów w naszym salonie

Cena zabiegu usuwania rumienia zależy od części ciała, na której znajduje się rumień.

Część ciała Cena
Twarz 300 zł
Czoło 150 zł
Nos 100 zł
Policzki 200 zł
Broda 100 zł
Szyja 200 zł
Dekolt 250 zł

Oferujemy również konsultację ze specjalistą przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Korzyści z laserowego usuwania rumienia w Celeste

Decydując się na zabieg w naszym salonie kosmetycznym mają Państwo gwarancję:

 • efektywnej redukcji rumienia,
 • bezinwazyjnego i bezpiecznego zabiegu,
 • profesjonalnej opieki specjalisty podczas trwania leczenia.

Leczenie rumienia w Krakowie

Wylecz rumień i ciesz się piękną urodą.

Umów się na zabieg!