Zabiegi Mediderma

Czym jest peeling?

Słowo peeling oznacza dosłownie obierać lub zdzierać. W dermokosmetyce jest to coś, co wywołuje przyspieszoną odnowę komórkową warstw skóry w różnych celach takich jak: oczyszczanie, odżywienie, nawilżenie, obkurczenie, złagodzenie oznak starzenia, regulacja sebum, depigmentacja, itp.
Peeling chemiczny jest dziś uznawany za dobry, mało inwazyjny zabieg pozwalający zachować skórę zdrową, estetycznie piękną, bardziej odporną na procesy starzenia. Jego użycie nie ogranicza się jedynie do typowego zabiegu – jest stosowany również jako uzupełnienie lub jeden z elementów innych procedur dermokosmetycznych, takich jak mikrodermabrazja, mezoterapia, wypełnienia podskórne.

Zależnie od głębokości działania użytej substancji, peeling może być:
– Powierzchniowy: powoduje zniszczenie warstwy rogowej i częściowo naskórka.
– Średniogłęboki: powoduje całkowite zniszczenie naskórka oraz całkowite lub częściowe warstwy brodawkowatej skóry.
– Głęboki: wywołuje całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej, sięgając aż do jej warstwy siateczkowej.

Komponowane zabiegi z użyciem peelingów kwasowych

Argipeel – Zabieg odświeżający dla skóry bardzo wrażliwej
Arginina jest aminokwasem pochodzącym z fermentacji i oczyszczenia węglowodanów (trzcina cukrowa). Posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, której penetracja przez warstwę rogową zachodzi bardzo wolno. Pozwala to uniknąć wszelkich podrażnień.
Zabieg wykonywany jest głównie w celu odświeżenia, rozświetlenia oraz antyoksydacji dla skór wrażliwych, nietolerujących innych peelingów.
Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku. Zalecana ilość zabiegów 3-6.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta, gładka i rozświetlona, nawilżona. Przejściowo może pojawić się słabo nasilony rumień. Jest zabiegiem powierzchownym, brak złuszczania naskórka.

 

Azelac Peel – Zabieg na rozszerzona naczynia

Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.
Zabieg przeznaczony do redukcji stanu zapalnego i rumienia towarzyszącego rozszerzonym naczyniom. Trądzik różowaty.
Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku. Zalecana seria zabiegów min. 4
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona, rozjaśniona. Początkowo może pojawić się słabo nasilony rumień, który ustępuje w ciągu kilku minut po zabiegu. Złuszczania brak.

 

Ferulac Classic + Wit. C – Zabieg antyoksydacyjny

Kwas ferulowy dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witamin C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych.
Zabieg przeznaczony dla każdego typu skóry, zabieg bankietowy dający natychmiastowy efekt odświeżenia, rozświetlenia oraz ujędrnienia nawet najbardziej zmęczonej skóry.
Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, bez ograniczeń co do pory roku. Ilość zabiegów również bez ograniczeń.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie rozświetlona i nawilżona, z mocno poprawioną elastycznością. Można od razu po zabiegu wykonać makijaż. Złuszczania brak.

 

Mandelac Peel – Zabieg odświeżająco rozświetlający/nawilżający

Mandelac jest linią produktów opartych na bazie kwasu migdałowego, zalecaną głównie do skór nietolerujących innych alfa-hydroksykwasów (AHA).
Kwas migdałowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału.
Jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym.
Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień.
Zabieg zalecany w celu odświeżenia, rozjaśnienia i nawilżenia dla cery mieszanej i tłustej. Działanie przeciwzmarszczkowe.
Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku. Zalecana ilość zabiegów min. 4
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzonai rozświetlona, a zmarszczki mniej widoczne. Złuszczania brak.

Mandelac C z nanomaską Factor G

Mandelac C to mieszanka kwasów 30% kwasu cytrynowego i 20% kwasu migdałowego. Kwas migdałowy, znany także jako 2-fenylo-2hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału.

Jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym

Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień. Główne wskazania do jego zastosowania to starzenie skórne.

Zabieg wzbogacony jest użyciem Nanomaski Factor G, która wykonana jest z biocelulozy nasączonej substancjami czynnymi m.in. czynnikami wzrostu , które są zamknięte w nanosomach, co zwiększa przenikanie i skuteczność zabiegu.

Terapia okluzywna dziesięciokrotnie zwiększa przenikanie substancji czynnych.

Lactipeel – Zabieg intensywnie nawilżający

Kwas mlekowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze jako element procesów metabolicznych. Jego funkcją jest utrzymanie płaszcza kwasowego skóry na poziomie pH 5.5 i 6.0. Ponad to ma działanie nawilżające, ponieważ przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymuluje syntezę ceramidów, poprawiając i modulując funkcje ochronne skóry. Posiada również właściwości rozjaśniające, ponieważ sprzyja jednorodnemu rozprowadzaniu melaniny. Kwas mlekowy działa antyoksydacyjnie oraz hamuje tyrozynazę, enzym biorący udział w pierwszych etapach melanogenezy. Żelowa konsystencja pozwala na powolne przenikanie kwasu i zminimalizowanie podrażnień.
Zabieg przeznaczony do skóry odwodnionej, skóry z oznakami starzenia i wiotkiej.
Procedurę można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku. Zalecana seria zabiegów min. 4
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta i nawilżona. Złuszczania brak.

 

Program pielęgnacyjny skomponowany do potrzeb skóry

To kompletny plan terapeutyczny stworzony indywidualnie dla Twojej skóry, w oparciu o wykorzystanie najbardziej skutecznych składników aktywnych.

 

Salipeel – Zabieg połączony z oczyszczaniem mechanicznym

Kwas salicylowy znany jest głównie z właściwości keratolitycznych i komedolitycznych. Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielenie się naskórka na grudkach, krostach i zaskórnikach w ciągu kilku minut po aplikacji. Często ulega otwarciu osłonka krosty, co pozwala na działanie kwasu od nabłonka mieszka włosowego aż do gruczołu łojowego.
Ponad to posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne, ściągające, przeciwstarzeniowe. Jest to bezpieczny peeling, bez ryzyka wystąpienia poparzeń, zwłaszcza w przypadku formuły na bazie wodno-alkoholowej, która szybko wyparowuje, a więc po krystalizacji lub wyschnięciu penetracja substancji czynnych ustaje.
Zabieg przeznaczony głównie dla skóry tłustej z zaskórnikami, można go powtarzać co 7-14 dni. Zalecana seria zabiegów min. 4
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona. Złuszczanie płatkowe.

Zapraszamy na zabieg MediDerma

Skontaktuj się