System laserowy fotona

Fotona – najbardziej zaawansowane systemy laserowe na świecie

FOTONA jest liderem w produkcji i rozwoju najbardziej zaawansowanych systemów laserowych na świecie. Spectrum ich zastosowań jest bardzo szerokie i obejmuje takie zabiegi jak frakcjonowanie, lipoliza laserowa, czy fotoodmładzanie. Technologia “fraksel”, która jest wykorzystywana przez FOTONĘ, uważana jest za najbardziej rewolucyjne osiągnięcie techniki laserowej.

Spectro SP – Najbardziej wszechstronny system laserowy w medycynie estetycznej

Dwa komplementarne lasery Dualis SP pozwalają wykonywać najszerszy zakres zabiegów estetycznych dostępnych w jednym systemie.
Od delikatnego resurfacingu skóry do efektywnych zabiegów odmładzających. Laser Er:YAG Fotony osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.
W trybie XLP (przedłużonego impulsu) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Świetnie sobie radzi w usuwaniu blizn trądzikowych.
Program wygładzania Spectro SP zapewnia głębokie kontrolowane efekty termalne w skórze podczas zabiegów estetycznych.

Efektywne zamykanie naczyń dla wszystkich rodzajów skóry

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. System Spectro SP jest doskonałym wyborem dla zabiegów naczyniowych dla wszystkich rodzajów skóry. System Spectro SP spełnia potrzeby Naszych Pacjentów. Pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty kliniczne, cechuje go szybkość i łagodność.

Lasery erbowe Fotony korzystają z fali o długości 2940 nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych.

Systemy laserowe Fotona Er: YAG reprezentują nową generację estetycznych systemów laserowych i umożliwiają łatwe wybieranie idealnej kombinacji parametrów leczenia, aby osiągnąć optymalne rezultaty kliniczne. Laser Er: YAG wykorzystuje długość fali, która absorbowana jest przez kilka mikrometrów tkanki, dzięki czemu chroni przed uszkodzeniem głębiej położone tkanki.

Laser Fotona Er: YAG może być wykorzystywany w zabiegach odmładzania skóry do usuwania zmarszczek i ujędrniania skóry w trybach zarówno ablacyjnych (złuszczania) jak i nieablacyjnym. Ogólną regułą jest, że bardziej agresywne zabiegi wywierają większy efekt, ale są powiązane z dłuższym czasem gojenia.

Kluczowe cechy:

Największa absorpcja
Skuteczna ablacja
VSP z możliwością kontroli reakcji ablacja/koagulacja
Od łagodnej (zimnej) po głęboką (gorącą) ablację
Ablacja frakcyjna i praca na pełnej wiązce
Specjalny tryb TURBO i SMOOTH
Dynamis Er: YAG to bardzo skuteczne narzędzie w zabiegach resurfacingu pod względem równowagi pomiędzy skutecznością, czasem rekonwalescencji oraz ryzykiem wystąpienia nadmiernej pigmentacji pozabiegowej.
Głowice frakcyjne oparte są na koncepcji wytwarzania serii mikroskopijnych uszkodzeń na skórze, które są szybko pokrywane naskórkiem przez nieuszkodzone i otaczające tkanki, bez udziału naskórka obszarów niepoddawanych zabiegowi.

Kluczowe korzyści:

Mniej Inwazyjny resurfacing skóry
Przyspieszona rekonwalescencja
Lepsze gojenie się ran
Skuteczniejszy w gojeniu blizn

Tryb smooth

Nieablacyjny tryb Er: YAG – jedyna taka metoda dla nieinwazyjnych i wyłącznie termicznych zabiegów. Tryb SMOOTH traktuje skórę w sposób delikatny i nieablacyjny, bez krwawienia i z kontrolowanym rozmieszczeniem temperatur. Energia optyczna dostarczana jest w nietypowej sekwencji impulsu poniżej sekundy, co zapobiega wzrostowi temperatury na powierzchni i pozwala na jednorodne nagrzewanie w obrębie kilkuset mikrometrów tkanki.

Tryb SMOOTH pozwala na nieablacyjne laserowe modelowanie skóry oparte na kontrolowanej indukcji termicznego uszkodzenia kolagenu, zachowując naskórek. Oprócz natychmiastowego efektu w postaci kurczenia się włókien kolagenowych, rozpoczęcie neokolagenezy powoduje powstawanie nowego kolagenu. Przyczynia się to do ogólnej poprawy elastyczności leczonych tkanek.

Zastosowanie lasera Er: YAG FOTONA

Peelingi laserowe (lekki, średni, mocny)
Resurfacing laserowy
Nieablacyjny lifting skóry w trybie SMOOTH
Leczenie blizn potrądzikowych
Likwidacja rozstępów
Redukcja przebarwień
Redukcja blizn przerośniętych
Laser Nd: YAG Fotona charakteryzuje się jednorodną penetracją do dziesięciu milimetrów głębokości oraz selektywną absorpcją w chromoforach tkanki. Te dwie cechy pozwalają laserowi Nd: YAG sięgać głęboko w struktury skóry nie uszkadzając naskórka, bez względu na rodzaj skóry.

Kluczowe zabiegi:

Zamykanie naczyń
Fotoodmładzanie T3
Fotoodmładzanie FRAC3D
Redukcja trądziku
Redukcja rumienia
Remodeling skóry tryb PIANO
FRAC3 To nowa, nieablacyjna, trójwymiarowa metoda frakcjonowania, stosowana w leczeniu skóry. FRAC3 korzysta z krótkich impulsów i wysokiej wartości szczytowej gęstości mocy wytworzonych impulsów lasera Nd: YAG. Dzięki temu na naskórku i skórze właściwej powstaje trójwymiarowa struktura mikrouszkodzeń.

TRYB PIANO

Superdługi impuls, wydłużony do sekund. To znacznie dłużej niż czas termalnej relaksacji naskórka lub innych struktur skóry. Nie powoduje wysokich początkowych skoków temperatury w naskórku. Stosuje się go w zabiegach wymagających jednorodnego nagrzewania większych obszarów skóry właściwej.

Kluczowe korzyści:

Zaprojektowany tak, by zniwelować efekty wysokiej absorpcji w naskórku
Przeznaczony do jednorodnego leczenia fototermicznego skóry właściwej
Lifting skóry
Zapobieganie powstawaniu blizn

TWINLIGHT to jedyna taka metoda na świecie dająca tak spektakularne efekty kosmetyczne i estetyczne podczas jednej sesji zabiegowej. Głównym jej założeniem jest zastosowanie podczas jednego zabiegu dwóch rodzajów laserów: Nd: YAG o długości fali świetlnej 1064 nm oraz lasera Er: YAG o długości fali 2940 nm , które za względu na swoje różne, indywidualne właściwości fal wywołują określony efekt biologiczny. Laser Nd: YAG generuje światło mające swoje chromofory położone w głębokich warstwach skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu wpływa bezpośrednio na uzyskanie głębokich efektów remodelujących tkankę. Z kolei laser Er: YAG jest laserem działającym powierzchownie i niwelującym niedoskonałości skóry głównie z jej powierzchni.

Ze względu na zastosowanie wieloetapowego leczenia podczas jednej sesji efekt końcowy jest znakomity, ale czas rekonwalescencji wydłuża się. Wynika to z tego, że skóra poddana zabiegowi musi się zregenerować, przez co Pacjenci przez około 7 do 12 dni muszą się liczyć z dyskomfortem.

Skóra po zabiegu jest przekrwiona, obrzęknięta, Pacjent może odczuwać suchość, umiarkowaną nadwrażliwość, obrzęk okołooczny, powierzchowne strupki oraz umiarkowane swędzenie. Objawy te zazwyczaj ustępują po upływie 7 – 10 dni. Pacjenci są objęci profilaktycznym leczeniem antybakteryjnym i antywirusowym. Po tym czasie wygląd skory istotnie się poprawia, ale na pełne efekty należy poczekać jeszcze około 4 tygodni.

Zabiegi tego typu wykonuje się jednorazowo bez konieczności powtarzania, aczkolwiek jest to kwestia bardzo indywidualna i wszystko zależy od kondycji wyjściowej skóry Pacjenta.

FOTONA 4D Nowy Wymiar Piękna

PIERWSZY NA ŚWIECIE LASEROWY ENDOLIFTING TWARZY.

Fotona 4D to laserowy lifting twarzy realizowany przez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

EndoLifting
FRAC3
PIANO
SupErfacial

Nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twarzy umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już po pierwszym zabiegu.

Spektakularne efekty pozabiegowe sprawiają, że Fotona 4D stanowi alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy.

Dzięki szerokim możliwościom długości fal 1064 nm (Nd: YAG) i 2094 nm (Er: YAG), laser Fotona umożliwia wykonywanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego zabiegu FOTONA 4D. Uzupełniające się długości fali Er: YAG i Nd: YAG są synergicznie stosowane w czterech różnych trybach: EndoLifting, FRAC3, PIANO oraz SupErfacial , przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne niedoskonałości skóry.

Zabieg laserowy Fotona 4D, zarówno zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej, pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia i zwiększenia objętości bez stosowania wypełniaczy. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających się długości fal pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji.