Peelingi chemiczne MediDerma

Dlaczego warto stosować peeling chemiczny?

Złuszczanie warstw naskórka jest procesem fizjologicznym i odbywa się cyklicznie co 28-30 dni. Zewnętrzne, zrogowaciałe warstwy naskórka dające matowy, poszarzały wygląd skórze oddzielają się od naskórka dając sygnał do odbudowy. Wiele substancji chemicznych w odpowiednio dobranych stężeniach, może ten proces przyspieszać i modyfikować poprawiając jakość skóry. We współczesnej medycynie estetycznej peelingi chemiczne są podstawowym działaniem, doskonale przygotowują skórę do dalszych zabiegów, bardziej inwazyjnych np. ostrzykiwanie czy laseroterapia.

W naszym gabinecie kosmetycznym stosujemy peelingi z kwasami: glikolowym, salicylowym, mlekowym, migdałowym, azelainowym oraz retinol w gotowych protokołach jak np. w przypadku zabiegu Retises CT – yellow peel, Ferulac peel lub stosujemy różne modyfikacje oraz techniki łączone dostosowane do potrzeb skóry Pacjenta.

Niestety wielu Pacjentów nie rozumie idei peelingu i po jednym złuszczaniu stwierdzają, że nie chcą tego więcej, lub że wykonują peelingi sami w domu. Otóż peeling chemiczny, medyczny ma za zadanie leczyć skórę lub ją odmłodzić – a więc jest efektywniejszy niż te stosowane w domu lub w zwykłych gabinetach kosmetycznych.

peelingi chemiczne kraków

Peelingi chemiczne w Celeste

Peelingi kwasowe

Peeling Migdałowy – Mandelac żel złuszczający – 40% Kwas migdałowy pH 1.5

Wskazania: Skóra z oznakami starzenia. Niejednolita pigmentacja i przebarwienia (starcze, ciążowe, konsekwencja antykoncepcji doustnej)

Peeling Mlekowy – Lactipeel

80% Kwas mlekowy pH 2.5 – 11% DMAE

Wskazania: Skóra odwodniona, melasma, oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, utrata jędrności i blasku)

Peeling Azelainowy – Azelac Peel

20% Kwas azelainowy – 4% Kwas mlekowy – 2% Wyciąg z ostropestu (Sylimarina) – pH 2.5

Wskazania: Trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne przebarwienia.

Argipeel

20% Arginina – 20% Kwas mlekowy – Mocznik – Aloe Vera – Alantoina – pH 2.5

Wskazania: Skóra wrażliwa, nietolerujaca innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry.

Peeling Salicylowy – Salipeel Plus

25% Kwas salicylowy – 15% Kwas azelainowy – pH 2.0

Wskazania: Zapalenie mieszków włosowych, trądzik, łuszczyca. Skóra przyzwyczajona do kwasu salicylowego. Zabiegi można wykonywać na skórze całego ciała.

Peeling Trójchlorooctowy

TCA 35% – pH 0.5

Kwas trójchlorooctowy usuwa warstwy skóry dotknięte procesami starzenia, uszkodzone lub wyjałowione w skutek działania różnych procesów zewnętrznych. Powoduje koagulację białek skóry, niszcząc warstwę naskórkową, która zostanie zastąpiona nowym naskórkiem i tkanką łączną.

Peeling Glikolowy – Sesglicopeel Maska złuszczająca

30% wolny kwas glikolowy – pH 2.5

Kwas glikolowy to jedna z substancji najczęściej stosowanych do peelingu powierzchniowego.

Redukcja przebarwień

Ferulac Peel – Redukcja przebarwień posłonecznych i hormonalnych

Zabiegi powtarzamy z częstotliwością co 14-28 dni. Ilość zabiegów 3-5. Bezpośrednio po zabiegu na skórze może wystąpić delikatny rumień i uczucie ciepła. Złuszczanie średnio nasilone, łupieżowe lub płatowe.

Skuteczna kuracja na zmarszczki, przebarwienia i rozstępy, czyli Retises CT Yellow Peel

Retinol to retinoid, z którego powstaje potem kwas retinowy. Przyspiesza on mitozę, a także zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje proces keratynizacji. Skutecznie odżywia skórę, przeciwdziałając pojawianiu się zmarszczek. Poza tym zmniejsza widoczność zmarszczek już istniejących. Poprawia jędrność i elastyczność skóry. Retinol jest związkiem, który rozjaśnia przebarwienia powstałe na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Czasami po zabiegu pojawia się niewielki rumień, ale efekt ten szybko mija.

Nomelan Despigmentante

Peeling Nomelan Cafeico to doskonała alternatywa dla peelingów z wykorzystaniem fenolu. Kwas kawowy to pochodna fenolu, która posiada znaczne właściwości przeciwutleniające. Skutecznie hamuje tyrozynę, a więc enzym, który uczestnicy w melanogenezie. Dodatkowo reguluje zmiany immunologiczne. Należy do silnych środków przeciwgrzybiczych. W czasie jego aplikacji pacjent może odczuwać swędzenie lub lekkie pieczenie. Głębokość peelingu uzależniona jest od ilości nałożonych na skórę warstw, rodzaju zastosowanego peelingu oraz zakończenia zabiegu.

Zaraz po zabiegu skóra jest widocznie napięta. Może być również nieco podrażniona. Czasami pojawia się rumień i uczucie ciepła, ale objawy te ustępują już po kilku godzinach od zabiegu. Po około 48 godzinach od wykonania peelingu następuje napięcie skóry, aż do momentu rozpoczęcia procesu złuszczania naskórka.

Peeling Nanotechnologiczny naprawiający DNA

DNA Recovery Peel System naprawia oraz zapobiega fotouszkodzeniom DNA. Po ekspozycji na promieniowanie UV w strukturze DNA pojawiają się zaburzenia w formie dimerów tymidynowych oraz uszkodzeń oksydacyjnych. Nowoczesny zabieg oparty ostał na technologii Nanotech. Przeprowadzany jest z wykorzystaniem substancji aktywnych zamkniętych w pęcherzykach lipidowych.

DNA Recovery Peel to zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku i z każdym rodzajem skóry, na której widoczne są fotouszkodzenia. Zabieg jest w 100% bezpieczny dla pacjenta. W czasie aplikacji może być odczuwalne jedynie krótkotrwałe, delikatne mrowienie. Po trzech dniach skóra może się zacząć złuszczać, co jest zjawiskiem całkowicie normalnym.

Nomelan Forte – Zabieg remodelujący skórę

Bezpośrednim efektem widocznym od razu po zabiegu jest silne napięcie skóry, podrażnienie skóry, któremu towarzyszy rumień oraz uczucie ciepła, objawy te ustępują zazwyczaj do godziny po zabiegu. W okresie 1-2 dób po zabiegu następuje silne napięcie skóry aż do momentu rozpoczęcia złuszczania. Złuszczanie – intensywne, które trwa ok 5-8 dni i zazwyczaj jest średnio lub wielkopłatowe. W okresie złuszczania może wystąpić znaczne podrażnienie skóry, któremu towarzyszy świąd, nadwrażliwość na dotyk, pieczenie, mrowienie, zaczerwienienie skóry. W celu złagodzenia objawów zalecamy stosowanie zestawu gojącego Nomelan. Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie skory, spłycenie zmarszczek, wyrównanie struktury skóry – spłycenie blizn, wyrównanie kolorytu. Skóra jest napięta, ujędrniona, bardziej elastyczna.

Zabiegi przeciw trądzikowe

Salipeel LIC – Nano Technologia

Kwas linolowy i cytrynian etylu redukują produkcję DHT wytwarzając kwaśne środowisko, które spowalnia rozwój bakterii. Skóra z uszkodzeniami trądzikowymi szybko reaguje na kurację (2-4 zabiegi). Zaleca się przeprowadzenie zabiegów co 2 tygodnie lub raz w miesiącu. Bezpośrednio po zabiegu na skórze może utrzymywać się rumień oraz uczucie ciepła. Złuszczanie płatkowe.

Melaspeel K – skóra z tendencją do łojotokowego zapalenia skóry, trądzik

Formuły peelingów z tej linii zostały opracowane na podstawie formuły roztworu Jessnera. Charakteryzują się bazą wodno-alkoholową i posiadają w swoim składzie mieszaninę hydroksykwasów (mlekowy, cytrynowy i salicylowy). Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie napięta, może towarzyszyć lekko nasilony rumień. Około dwie doby po zabiegu można spodziewać się złuszczania naskórka – płatkowe.

Cennik peelingów w salonie Celeste

Argipeel – zabieg odświeżający dla skóry bardzo wrażliwej220 zł
Azelac Peel – zabieg na rozszerzone naczynia200 zł
Ferulac Classic + Wit. C – zabieg antyoksydacyjny220 zł
Mandelac Peel – zabieg odświeżająco nawilżający210 zł
Mandelac Peel – zabieg odświeżająco – rozświetlający210 zł
Lactipeel – zabieg intensywnie nawilżający200 zł
Program pielęgnacyjny skomponowany do potrzeb skóry250 zł
Oczyszczanie mechaniczne + Salipeel200 zł

NOWOŚĆ SES RETINAL

200 zł

Peeling Migdałowy160 zł
Peeling Mlekowy Lactipeel160 zł
Peeling Azelainowy150 zł
Argipeel150 zł
Peeling Salicylowy160 zł
Peeling Trójchlorooctowy TCA 35%500 zł
Peeling Glikolowy180 zł
DNA Recovery Peel System
– Fotostarzenie
– Rogowacenie słoneczne
– Chronostarzenie
– Obszar kancerogenezy
– WSPARCIE terapii melasmy i trądziku
280 zł

Zapraszamy na peeling chemiczny w Krakowie

Zadbaj o swoją urodę i ciesz się piękną cerą z Celeste

Skontaktuj się