Laserowe leczenie i usuwanie trądziku różowatego Kraków

Opis ogólny zabiegu leczenia trądziku

Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba skóry. Występowanie trądziku różowatego jest mocno skorelowane z ogólnoustrojową sytuacją pacjenta. Mamy tu do czynienia przede wszystkim ze stanem zapalnym występującym w organizmie. Bardzo istotna jest więc wczesna diagnoza choroby.
W naszym gabinecie kosmetycznym przed podjęciem odpowiedniej metody leczenia zaczynamy od konsultacji kosmetologicznej. Zebranie dokładnego wywiadu z pacjentem pozwala na znalezienie przyczyny i głównego źródła stanu zapalnego w organizmie. Jedną z najlepszych metod jest laserowe leczenie trądziku.

Laserowe leczenie i usuwanie trądziku

Terapia laserem to bardzo skuteczna opcja w leczeniu trądziku pospolitego jak również trądziku różowatego. Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ograniczając produkcję sebum.
Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. Infekcje trądzikowe zwiększają zaopatrzenie w krew uszkodzonego miejsca i dlatego energia lasera zostanie efektywnie zaabsorbowana w zainfekowanym obszarze, gdzie zostanie wytworzone ciepło, niszcząc bakterie. Ponadto energia impulsu laserowego zostaje pochłonięta przez hemoglobinę, a temperatura krwi znacznie wzrośnie. Proces ten powoduje, że ściana naczynia ulega zniszczeniu, a następnie jest usuwana przez organizm. Dzięki temu, proces laserowego leczenia trądziku ma bardzo wysoką skuteczność.

Dla kogo jest zabieg – WSKAZANIA

Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich, którzy cierpią na problemy skórne typu trądzik, wszelkie stany zapalne, czy ropne.

Dlaczego warto z niego skorzystać- jakich efektów można się spodziewać ?

W efekcie terapii trądzik różowaty ulega redukcji. Skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na wpływ czynników drażniących. Pełna , kompleksowa terapia trwa około 3 do 5 sesji przeprowadzonych w odstępach 4-8 tygodniowych .

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania trądziku różowatego

 • bycie w ciąży oraz laktacja
 • opalenizna 1 miesiąc
 • leki światłouczulające (tetracykliny, retinoidy)
 • zioła (nagietek, dziurawiec, rumianek, ? należy zaprzestać stosowania na 4 tygodnie wcześniej)
 • picie alkoholu 24 h wcześniej
 • choroba – bielactwo
 • padaczka
 • czynne choroby autoimmunologiczne
 • nieprawidłowości krzepnięcia krwi, spożywanie leków, które ją zmniejszają lub zwiększają 
 • predyspozycje do tworzenia bliznowców oraz skłonności do powstawania blizn hipertroficznych
 • choroby nowotworowe (przebyte lub obecne), szczególnie czerniak złośliwy, powracający nowotwór skóry, zmiany wskazujące na ryzyko raka
 • AIDS, wirus HIV
 • żółtaczka B, C
 • schorzenia hormonalne, endokrynologiczne
 • przyjmowanie leku Accutan – aktualna terapia lub 6 miesiąc po
 • przyjmowanie sterydów
 • wrażliwa i sucha skóra
 • nieunormowana choroba cukrzycy
 • choroba nadciśnienia, serca, naczyń krwionośnych
 • antybiotyki na 1 miesiąc przed
 • stany zapalne, infekcje wirusowe lub bakteryjne na skórze, na której będzie wykonywany zabieg
 • wykorzystywanie środków zawierających witaminę A w postaci kremów, maści, toników i tabletek
 • kosmetyki zawierające alkohol (do 2 tyg. przed)

Zabieg a leki ? na co należy uważać

Ważną przeszkodą do laseroterapii jest fakt zażywania leków i ziół światłouczulających. Pominięcie tego przeciwwskazania może spowodować komplikacje i skutki uboczne jak np. przebarwienia. Jesli nie jesteś pewna czy leki, które zażywasz są światłouczulające, powiedz o tym przed zabiegiem, na pewno doradzimy. Posiadamy też listę substancji zaliczanych do światłouczulających.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU ? co należy robić

Po zabiegu na skórze występuje zaczerwienie o średnim lub intensywnym nasileniu. Rumień może utrzymywać się do 7 dni od wykonania zabiegu. W  pierwszym tygodniu po zabiegu zrezygnuj ze stosowania produktów pielęgnacyjnych innych niż zalecone przez osobę wykonującą zabieg, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.

 • Oczyszczaj skórą łagodnymi preparatami myjącymi bez dodatku mydła.
 • Stosuj kremy łagodzące i przyspieszające regenerację naskórka.
 • Zabezpieczaj skórę przed słonce stosując filtry UV

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU- czego nie należy robić

 • Bezpośrednio po zabiegu, jak również w okresie gojenia unikaj wysiłku fizycznego
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne ok 14 dni po zabiegu
 • Unikaj korzystania z sauny, solariów oraz basenów ok 7 dni po zabiegu.

Laserowe leczenie trądziku Kraków

Skóra trądzikowa bywa sporym problemem dotykającym nie tylko osoby w wieku nastoletnim, ale również w tym dorosłym. Zaburzona praca gruczołów łojowych sprawia, że na twarzy, ramionach, dekolcie czy plecach pojawiają się zaskórniki i wykwity, które niekiedy przyjmują postać ropną, niekiedy nawet bolesną. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób możesz sobie poradzić z tego typu przypadłością, a stosowane przez Ciebie metody leczenia nie należały do skutecznych i zadowalających, skorzystaj z profesjonalnej metody, jaką jest laserowe leczenie trądziku – także tego różowatego. Skuteczna terapia, która jest prowadzona pod okiem specjalisty, przynosi zadowalające efekty, a przy tym pozwala na uniknięcie przebarwień czy blizn.

Laserowe usuwanie trądziku Kraków

Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się trądziku oraz nieestetycznych śladów po nim jest skorzystanie z laserowej metody usuwania go w gabinecie medycyny estetycznej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają dość mało efektywnych kuracji – także i tych farmakologicznych. Laser świetnie sprawdza się przede wszystkim w przypadku zmian łagodnych na skórze oraz umiarkowanych stanów zapalnych. Dodatkowo jest rekomendowany do likwidacji wszystkich rodzajów trądziku. To skuteczne rozwiązanie, które powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian i zapobieganie powstawaniu nowych, a tym samym prowadzi do znacznej poprawy stanu cery. Odpowiednio dobrana wiązka światła działa na gruczoły, ograniczając produkcję sebum. Przy tym światło lasera wykazuje się właściwościami odkażającymi i obkurczającymi pory. Korzystając z profesjonalnego zabiegu wykonywanego pod okiem ekspertów, można w szybki i w pełni bezpieczny sposób uporać się z nieprzyjemnymi zmianami skórnymi.

Profesjonalne leczenie trądziku Kraków

Warto mieć na uwadze, że nieleczone zmiany pojawiające się na skórze, bywają bardzo dużym utrapieniem, które pozostawia skutki na wiele lat – np. w postaci widocznych blizn. Terapia przy wykorzystaniu specjalistycznego lasera Fotona może poczynić prawdziwe cuda i to w krótkim czasie. Umożliwia on prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, które odpowiadają za produkcję sebum będącego jedną z głównych przyczyn trądziku. To pożywka dla bakterii, która prowadzi do pojawiania się i rozwoju stanów zapalnych. Na szczęście laserowe leczenie trądziku działa u samego źródła, czyli wpływa już bezpośrednio na same gruczoły łojowe. W efekcie produkcja sebum jest maksymalnie ograniczona, a bakterie zniszczone.

Trądzik różowaty – leczenie Kraków

Masz dość męczących zmian skórnych i trądziku, który może negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie i samoocenę? Nie czekaj dłużej i zdecyduj się na profesjonalne leczenie, na które może pozwolić sobie każda osoba – niezależnie od wieku czy płci. To doskonała opcja – w pełni bezpieczna i skuteczna. Co więcej, laser fotona można stosować również w przypadku trądziku różowatego. Przed rozpoczęciem kuracji warto zasięgnąć konsultacji z kosmetologiem, który doradzi liczbę sesji, ich intensywność oraz odstęp czasowy pomiędzy każdym zabiegiem. Wyłącznie wtedy będzie można zauważyć zachwycające efekty, które staną się sposobem na osiągnięcie idealnego stanu cery. Jeśli masz dość nieefektywnych metod leczenia, chcesz pozbyć się rozszerzonych porów, czerwonych zmian na cerze czy wykwitów, zdecyduj się na wizytę w naszym salonie.

Cennik

Obszar ciała Cena
Twarz 300 – 400 zł
Plecy 450 zł

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi akcjami promocyjnymi.

Leczenie trądzika różowatego w Krakowie

Umów się na zabieg i skutecznie wylecz trądzik.

Skontaktuj się z nami!