Cellulit jest zmorą większości kobiet. Wbrew pozorom, posiadają go praktycznie wszystkie panie – i to nie tylko te, które borykają się z nadwagą. Pomarańczowa skórka może mieć różne podłoże, dlatego też zanim zaczniemy z nią walczyć warto dowiedzieć się, czemu powstaje na naszym ciele.
Jak tworzy się cellulit?
Powody występowania mogą być skrajnie różne, choć sam problem wygląda bardzo podobnie w każdym przypadku. Borykają się z nim praktycznie wszystkie panie, niezależnie od ich wagi. Pomarańczowa skórka to nic innego, jak nierównomiernie rozłożone i zbite ze sobą grudki tłuszczu, często otoczone dodatkowymi toksynami. Często tkanka uciska na naczynia krwionośne, potęgując efekt cellulitu, wpływając na jego rozrastanie się i uniemożliwiając naturalne pozbycie się grudek.
Typy cellulitu
Ze względu na powstawanie, możemy wyróżnić rodzaje:
– tłuszczowy, który powstaje podczas przyrostu wagi i spożywania nadmiernej ilości tłuszczów. Gdy zauważymy jego obecność powinnyśmy zrezygnować ze smażonych, wysokotłuszczowych potraw oraz przekąsek i skupić się na zdrowej, zbilansowanej diecie;
– wodny, który powstaje na skutek problemów z krążeniem, układem limfatycznym i zatrzymywaniem się wody w organizmie. Pojawia się u wielu kobiet przed miesiączką, a także towarzyszy problemom hormonalnym i powstawaniu opuchlizn na nogach;
– cyrkulacyjny, który powstaje z połączenia cellulitu tłuszczowego i wodnego. Walcząc z nim, należy skupić się nie tylko na diecie, ale i odpowiednim nawodnieniu oraz usuwaniu nadmiaru wody z organizmu.
Zbilansowane posiłki
Jeśli walczymy z nadwagą, niezbędna staje się dieta redukcyjna, która powoli przezwycięży nasze kłopoty z niezdrowymi nawykami. Ważne stają się tutaj ćwiczenia, które napinają skórę i sprzyjają rozbijaniu tkanki tłuszczowej.
Podczas problemów z krążeniem i nadmiarem wody w organizmie powinnyśmy spożywać dużo herbaty z pokrzywy, a także skorzystać z zabiegów drenażu limfatycznego. Pomoże on usunąć zalegającą limfę.
Skuteczne zabiegi ? karboksyterapia
Niezależnie od powodów powstawania cellulitu, po wdrożeniu odpowiednich metod walki z nim powinnyśmy również skupić się na zabiegach kosmetycznych, które połączone z właściwą dietą dają spektakularne efekty. Karboksyterapia, która wykorzystuje dwutlenek węgla, skutecznie rozbija grudki tłuszczu i pozwala cieszyć się gładkimi, lekkimi nogami. Leczy nawet zaawansowany cellulit, zwiększając przepływ krwi w naczyniach, wpływając na mikrokrążenie i pomagając w odnowie komórek. Mobilizuje nasz organizm do walki. Wykonując zabiegi 2-3 razy w tygodniu już po miesiącu zauważymy, że nasze ciało stało się ujędrnione i lekkie.