Jak Dermapen odnowi Twoją skórę

Jak Dermapen odnowi Twoją skórę

Admin Blog

Jędrna i gładka skóra to najlepsza wizytówka. Na szczęście, dzisiaj świetlista i wygładzona twarz jest dostępna dla każdego.

Współczesne nowoczesne zabiegi są skuteczne, nieinwazyjne oraz przystępne cenowo. Dają dużo lepsze i dużo trwalsze efekty, niż wieloetapowe rytuały pielęgnacyjne – nawet te, które składają się z drogich kremów czy serum. A co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że za wszystkim stoi nauka!

Jak zatem Dermapen odnawia skórę? Wyjaśniamy poniżej.

Za kulisami technologii

Urządzenie Dermapen służy do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry za pomocą drobnych igiełek, aby wywołać mikrouszkodzenia, które następnie pobudzają naskórek do zwiększonej regeneracji. Dermapen usprawnia ten proces: jest on wyposażony w małą głowicę, nakłuwającą ciało w sposób pulsacyjny.

Mezoterapia może być nieprzyjemna, jednak brak znieczulenia pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych w głąb skóry. Zabieg razem z maską wyciszającą skórę trwa około półtorej godziny. Poprzez wywołanie mikrouszkodzeń pobudzone zostają fibroblasty, czyli komórki w skórze, które tworzą włókna kolagenowe – a te w efekcie zwiększają elastyczność naskórka.

Efekty Dermapen – kiedy i jakie?

Zmiany oczywiście nie pojawiają się z dnia na dzień, ale pierwsze efekty można zauważyć po tygodniu. Na początku skóra staje się wyraźnie wygładzona i rozświetlona, a już po miesiącu następuje wyrównanie kolorytu, spłycenie zmarszczek, polepszenie kondycji, a jeśli mezoterapia była zastosowana na skórę głowy – porost nowych włosów.

Najbardziej spektakularne i trwałe efekty widać po zastosowaniu serii zabiegów: od 3 do 6 w odstępie co kilka tygodni. Dermapen 4.0 można stosować na takie problemy, jak blizny pourazowe i potrądzikowe, wiotką skórę, zmarszczki, rozstępy, oraz na wszystkie części ciała: pod oczy, na twarz, szyję i dekolt. Z dobroczynnych właściwości mezoterapii skorzystać można w każdym wieku.

Dlaczego Dermapen działa lepiej, niż zwykła mezoterapia?

Skoro oba zabiegi wykorzystują tę samą zasadę działania, to dlaczego uważa się, że Dermapen jest bardziej skuteczny? W końcu i tutaj, i tutaj mamy do czynienia z nakłuwaniem skóry.

Różnica polega na zastosowaniu innowacyjnej technologii, która pozwala na zwiększoną intensywność nakłuwania. Kilkanaście mikroigiełek w każdej sekundzie penetruje niewielki obszar skóry. Wbrew pozorom, jest to proces mało inwazyjny, a ewentualne zaczerwienienie utrzymuje się zazwyczaj tylko kilka godzin. Już po paru dniach rekonwalescencja jest zakończona, a rozpoczyna się proces właściwy odbudowy tkanki.

A my cieszymy się gładką i zdrową cerą w każdym wieku!

Udostępnij nas: